Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a kispatkányom. Mi...

Meghalt a kispatkányom. Mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés

egészséges,mozgékony volt.1hónapos.A szőre csillogott,evett rendesen.Most akartam kivenni,de már halott volt.Semmi tünet.A széklete is normális volt.:(

Nagyon megrázott,nem tudom mit ronthattam el.

Nem az első patkányom,már volt előtte is és van egy másik 2 éves.

Talán túl hamar szakították el az anyukájától?


2011. aug. 15. 00:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Evett rendesen? Ivott is? Mit adtál neki utoljára? Igazából ezt így nehéz megmondani... kereskedésből vetted vagy tenyésztőtől? Kereskedésben nem kapsz egészséges patkányt.
2011. aug. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Biztos meghalt pestisben.
2011. aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mióta volt nálad? 1 hónaposan már el lehet választani, szóval, ha a napokban került hozzád, akkor nem hiszem, hogy ez volt a baj. Nem ehetett meg valamit? Zacskót, műanyagot, akármi emészthetetlent? Esetleg vmi baleset nem érhette a ketrecben? Sajnálom szegényt, nekem is vannak patijaim :(
2011. aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utoljára cicakaját kapott.A többiek is ettek ilyet sokszor,nem hinném,hogy ez volt a baj.Volt vize is.

Nem érhette semmi baj...csak feküdt,azt hittem hirtelen,hogy alszik.Még olyan pici volt.

Tenyésztőtől vettem,ki is írtam anno,hogy kicsit híg és büdös a kakija,de ez megoldódott később,szilárd lett és normál szagú.

köszönöm a válaszaitokat!

2011. aug. 15. 01:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől vetted, akkor szólj neki, hogy ez történt, és figyelje a sajátjait!
2011. aug. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:

Egy kipatkánynak minimum 4 hetes koráig az anyjánál kell maradnia. Ha ez előtt még arra is volt idő, hogy a székletével probléma legyen majd megoldódjon, akkor túl fiatalon hoztad el. Ezen kívül a macskakaját soha nem kaphatják kizárólagos kajaként! Csak pár szemet a magok mellé. Egy ilyen kis patkány könnyen kiszárad, nem csak vízre, hanem zöldségre is szüksége van. Patkányt, főleg ilyen kicsit nem tartunk egyedül, mert belehülyül a magányba, akármennyit is foglalkozol vele. És történhetett vele még baleset is.

Szóval nem olyan egyértelmű, hol van a hiba. Ha a patkányon semmi tünet, akkor a tartási körülményeket kéne nagyon gondosan leírnod.

2011. aug. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Macskakaját ilyenkor még nem szabad neki adni! Se alutasakosat, se szárazat! 5-6Hónapos kortól lehetne, de akkor sem jó neki, és nagyon keveset, hiába hogy imádja! Én 1 évesen adtam neki macskakaját, minden nap pár szemet, szaftosból és szárazból is, de megbetegedett tőle. Utánna nem evett, szomorú volt. Kijött az állatorvos, megnézte és mosta hogy ez a macskakajától van, mivel a Whiskas még a cicáknak is rossz,(állatorvos, ezért a Royal Canin-t ajánlotta, drága de megéri),akkor jóhogy a patkánynak is megárt. Ne adjál neki, hím patkányoknak különösen rossz!
2011. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát olyan 4-5 szemet kapotta macskakajából.De nem kizárólag azt, kb. hetente egyszer adok nekik.Kapnak....Basszus.Eszembe jutott valami.A barátom nem bírta megenni a csokiját és adott kb. egy fél kockát neki.Nem tudta,hogy nem szabad.Lehetett ez a baj??

Egyébként kapott zöldségeket,sajtot,magokat,néha egy kis szárított kenyérkockát,de csak nagyon ritkán.Paprikát,néha pici paradicsomot.

Egyébként úgy volt,hogy felnőtt patkányt veszek,de az utolsó pillanatba kifderült,hogy terhes,ezért hozta el a kicsit.Amikor megkaptam,akkor volt egy hónapos.Kb.1 hónapja volt nálam.Nem tarthattam a többiekkel,mert a nagy patkányom agresszív volt vele.

Azt hiszem a csoki lehetett a baj.Ugye?Nem szoktam nekik adni,tudom,hogy veszéjes,de nem kerítettem nagy feneket a dolognak,amikor mondta a barátom,hogy kapott kicsit.Mivel egyszer már egy felnőtt patkányom lopott az ágyról csokit és neki akkor nem volt baja.Ez lehetett a baj?

2011. aug. 15. 18:03
 9/13 anonim ***** válasza:
(utolsó válaszoló vagyok, azaz aki előttem válaszolt)Én még sosem adtam csokit a patkányomnak,mivel én sem eszek, soha, ahogy chipset sem. Szerintem nem attól lett baja, miért is lett volna attól? Bár arról hallottam hogy kutyának nem szabad adni,de a patkányról nem tudok.
2011. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam,hogy nekik sem szabad.Elég magas volt a kakaótartalma is:S
2011. aug. 15. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!