Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan fogyasszam le egy...

Hogyan fogyasszam le egy kicsit a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés
Daginak találom őket én is, meg az állatorvos is, és félek, hogy emiatt hamarabb elpatkolhatnak. Még csak 1 éves, a kicsi meg még 0,5, de már nagyon pufik, mi lesz még ezután?:D Éheztetni meg nem akarom őket, reggel este gyümit v. zöldséget szoktak kapni, meg naponta 1x-2x szénát, és mindig van előttük víz, de még ennél is többet bírnának enni. Mit csináljak? Kevesebbet adjak nekik?
2009. ápr. 14. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
széna legyen előttük mindig,mert ez az első számú táplálékuk,valamint eltelítti a gyomrukat! a táp (ha kapnak)tud eléggé hízlaló lenni, meg a gyümölcsök(cukor miat),inkább több zöldséget adj nekik mint gyümölcsöt! Sokat engedd ki őket hadd futkározzanak,akadálypálya esetleg:D
2009. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nem lehet hogy csak a szőrük hosszú és az miatt tűnnek daginak? az én malacaimon mikor kézbe veszem őket lehet érezni hogy folyik a hály vagy zsír a bőrük alatt de soha nem gondoltam hogy esetleg betegek...és így is 4 éves soha nem volt beteg. pedig rengeteget esznek... lehet hogy olyan zöldséget adsz neki ami puffasztja, nem? pl kelkáposzta?
2009. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Kápit nem szoktam adni nekik, de nemcsak a szőrük miatt tűnnek daginak sajnos, mivel ma megfürdettem őket és hát elázva is dagik. Mindegy amúgy, csak ne legyen emiatt bajuk!:)
2009. ápr. 15. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


állandóan legyen előttül széna, és csökkentsd fokozatosan a táp etetését napi 1 marékra/malac.(ez egy 600g-os malacnak elég. ha többet nyomnak, adj többet,de fontos hogy napi 1x kapjanak csak) Zöldségekből a táp mellé inkább lédúsat kapjanak (uborka, paradicsom, hamarosan dinnye). ez segít eltömíteni kicsit a gyomrukat, kevésbé lesznek éhesek. Más időpontokban mehet a cékla-répa-alma-paprika páros.


ja,és ha csíráztatnál nekik valamilyen gabonamagvat (búza,árpa,rozs,zab) és egybefűzve fellógatnád a ketrecre hogy tornázniuk kelljen, azt még élveznék is. Ezért is érdemes olyan etetőt venni, ami a ketrec falán van, nem a földön. kevésbé szennyeződik,és mozog is a malac. ha kényelmetlen úgy ennie, felveszi a falatot,és a tál mellett állva rágja el, majd újra felágaskodik a kajához. Szerintem ez is jó tornagyakorlat. Esetleg tehetsz be nekik olyan házat, aminek a tetejénél van a szénatartó,tehát oda is fel kell mászniuk, hogy ehessenek szénát. Mivel fiatalok a malacaid, ez nem szabad hogy gondotjeletsen nekik. 3éves korukra azért inkább a kényelmes megoldásokat válaszd majd. :)


Sok sikert a fogyókúrához!

Caelestis

2009. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!