Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran kell vágnni a...

Milyen gyakran kell vágnni a tengerimalac körmét, és mvel érdemes? Itthon megtudom csinálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ez a köröm hosszától is függ. ha már visszafelé kunkorodik mindenképpen vágni kell. vághatod akár egy erősebb körömcsipesszel is, vagy lábköröm-vágóval. ha már kunkori akkor azt mindenképpen vágd le. egyébként a köröm végétől 1-2mmre érdemes kezdeni. ha a köröm fehér színű a körömágy felől áttetsző rózsaszínű részbe semmiképpen sem szabad vágni, mert erősen vérezhet.
2011. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én sima körömcsipesszel szoktam vágni, és nekem segítség is kell hozzá mert a malacom nem hagyja magát :)

esetleg elviheted állatorvoshoz, ott biztos szívesen megmutatják neked hogyan kell csinálni.

2011. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is körömcsipesszel vágom, mert nem tud megcsúszni, mint egy körömvágó olló.


A párom leül velem szemben és kezébe veszi a mlackát, úgy, hogy a lábai felém néznek. Egyik keze a popsija alatt van, a másikkal fogja azt a lábát, amin vágom a körmét (hogy ne tudja elrántani) A mellkasával megtámasztja a malacka hátát.


Én egyik kezemmel símogatom, a másikkal vágok :)


Ez egy ilyen csapatmunka nálunk, de így műkösik, és hamar végzünk vele, nem kínozzuk szegényt sokáig.


Addig nem szabad eljutni, hogy kunkorodjon a köröm, mert túlnőhet annyira, hogy beleszúr a talppárnákba, vagy kifordul az ujjperc.


A rózsaszín rész alatt 1 mm az ideális hossz.


Ha véletlenül belevágsz (bár kevésbé mozgékony malacnál erre kicsi az esély), akkor kend ba neki Betadine-nal.

2011. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a részletes leírást :) Már ráfér egy körömvágás a malackámra :D
2011. aug. 27. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!