Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit kell foglalkozni egy...

Mennyit kell foglalkozni egy törpenyuszival?

Figyelt kérdés

Mennyit simogassam?

Napi 1 órát kint van a kertben és kb 1 órát a lakásba.


2011. aug. 25. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát pl az enyém 4-5 órát is ki volt engedve a kertbe szaladgálni, úgyhogy szerintem 1 óra kevés neki , szeretnek kaparni nagy gödröket mert melegük van szeretnek aludni legelészni szaladgálni , bár igaz hogy én nem vittem be a gázba , szerintem ugyanannyit kell simogatni mint bármelyik másik fajta nyuszit , én annyiszor megyek ki megsimogatni őket ahányszor csak birok ! de ha elmegyek vásárolni vagy valami miatt nem tudok hozzájuk kimenni mondjuk 3 órán keresztül akkor már nagyon vár mert ha észreveszi hogy megyek rögtön felfele ágaskodik és oda dúr a fejével hogy simogassam ! :) nekem 8 db van
2011. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8 db??? Úristen! Nálam igaz, csak 3 napja van, ő még nem igényli a törődést, sőt, inkább egyedül lenne. Bár persze igyekszem nem zaklatva foglalkozni vele folyamatosan, hogy megszokjon és megszeressen.
2011. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 nyunyóm is van,de nagyon sokat foglalkozom velük!napi 2 óra minimum!Szobatiszták és hallgatnak a nevükre!Ugyanúgy taníthatóak mint a kutyák!ha nincs rá ennyi időd,akkor annyi,hogy próbáld meg minél többet a kezedben tartani,vagy a közeledben!Ha raksz ki neki almot akkor akár szobatisztaságra is nevelheted és többet lehet kint!
2011. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha kint van a ketrecből, legyél ott vele, simizd, de hagyd hogy felfedezze a környezetet is! Ha csak 3 napja van nálad, akkor még kicsit magának való, és nem hagyja magát dédelgetni, de idővel ez változik! Ha éppen nem veled foglalkozik ülj le a közelébe, és idővel keresi a társaságod :)
2011. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
: D Nekem házinyúlam van kint, :)) Épp nem nagyon tudnak kint szaladgálni mert, mindegyiknek kisnyula van és így nem veszem ki őket. 5 anyanyuszi és 35 kicsi :)) 2 hetesek :D De szerintem akkor simogasd, amikor ráérsz, akkor foglalkozz vele amikor igényli, és ráérsz.. :D am többet is kint maardhatnak a kertbe a nyuszi.. :)
2011. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok vele egész nap kint ülni a kertbe...

Amúgy köszi a válaszokat

2011. aug. 26. 10:08
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
azt írtad egy órát van a lakásban, egyet pedig a kertben, az nem egész nap...ergo ráérsz foglalkozni vele 2 órát...különben felesleges háziállat!
2011. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Többet is tudnék, de szerinted jelenleg ebbe a kánikulába hány órát üljek vele a napon?

Főleg, hogy este 7-kor viszem ki, és ott kell vele üljek, nehogy elmenjen valamerre...


A lakásba teljesen más, itt kint lehetne akár egész nap is (sokszor kint is van), de nem ugrál olyan hú de sokat

2011. aug. 26. 10:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen hőségbe ki se vidd a nyuszit! És valószínű azért nem ugrál hú de sokat, mert késő este és hajnalban aktív a nyuszkó:)
2011. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én vagyok a 8 nyuszis! kint vannak az enyémek az ólban egy nagy ketrecben persze nem mind a nyolc mert csak az anya van a 6 kicsinyével az apanyúl meg 1 másik ketrecbe! én direkt a kezemben tartom a kicsiket is kb 1 hónaposak hogy szelíd ,dögönyözhető,emelhető nyusszka legyen belőle!!! néha én is beviszek 1-1-et a házba de azért nem 1 egész órára !meg csak a kicsiket mert a nagy anyát nem nagyon lehet felemelni mert nagyon nehéz!:)
2011. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!