Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerülhet? (többi lent)

Mennyibe kerülhet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom, olyan 2 éves. Kicsi helye van és nincs társa, én meg nem tudok vele eleget foglalkzoni. Amikro takarítom, kiveszem a helyéről és kirakom a földre. És amíg nem végzek egy helyben áll és várja , hogy végezzek.

És én anyának azt mondtam, hogy szerintem azért nem mozog, mert kicsi a helye és nem tudja mit kezdjek egy akkora hellyel, mint egy szoba. De az is lehet hogy idegen neki a környezet mert pár hete át lett téve egy másik szobába, mivel a macska bemászott hozzá...

Nah a lényeg az, hogy mondoma nyának, hogy kéne neki egy nagyobb hely és elmondom neki az alőbb leírtakat, erre ő azt mondja, hogy akkor egy nagyobb terráriummal se tudna mit kezdeni.. O.o Mondom neki, hogy de igen mivel tudná, hogy az az ő helye. És azt szeretném kérdezni, hogy kb. emnnyibe kerül egy 100cm hosszű, 50 cm széles, és 50 cm magas terrárium? A válaszokat előre is köszi!


2011. aug. 27. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemtudom mennyibe kerülhet egy terrárium, de nem ajánlom hogy abba tartsd, mivel nyáron befülled a levegő és a malac hőgutát kaphat, nem szellőzik rendesen, nem érzi a külső illatokat! Inkább egy ketrecet vegyél neki!

www.vatera.hu www.teszvesz.hu ezeken az oldalakon 1 ft-ért is lehet venni tengerimalacnak ketrecet. Persze nem mind ilyen olcsó. Én itt vettem a 4 hörcsögketrecemet. Az egyiket 1500 ft.ért. Amikor ideért még rajta volt az eredeti ára : 12. 000 ft volt és én megvettem 1500 ft.ért! Érdemes körülnézni! :) Remélem segítettem! :)

2011. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2011. aug. 27. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:

esetleg szétnézhetsz boltokban is, kisállat kereskedésekben, de egy ekkora ketrec kb 10ezer ft. mondjuk nekem szerencsém volt, 7000-re le volt akciózva mikor vettük a 100x50 cm-es ketrecet. jelenleg egyedül lakik benne a malacom, de már van társa viszont ellenkező neműek. úgyhogy egy ideig élvezheti a nagy helyet egyedül :)

viszont tőled elég nagy felelőtlenség hogy ilyen kicsi helyen tartod 2 éve, hogy nem tud mozogni, és nem tudja mit csináljon a nagy helyen. sokáig nekem is 60x30 cm-es ketrecben volt a malacom, de legalább hetente kétszer kivettem a szobámba mozogni. és egyáltalán nem volt semmi baja.

viszont lehet azért is gubbaszt, mert egyedül van és nem érzi jól magát. egy azonos nemű malacot vehetsz mellé, és szoktasd össze őket.

2011. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tesóm anyumnak szeretne venni egy csupasz tengerimalacot (anyumnak nagyon tetszenek). És anyának mondtam , hogy olcsóbban lehet szerezni vateráról, meg iylenekről és akkor jövőhónapban nézegettjük majd őket hátha találunk olyat, ami jó 2 tengerimalacnak, de tesóm azt mondta , hogy Macó mellé már nem lehet. Meg olvastam, hogy valakinél a kis tengerimalac terrorizálta a nagyot.. Megkérhetlek, hogy írd le hogyan lehet összeszoktatni két tengerimalacot? Amúgy 100x50 cm-es ketrec elég 2 cocának?
2011. aug. 27. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég a 100x 50-es ketrec két cocának. Lehet szőröset és kopaszt együtt tartani, a lényeg, hogy legalább fél év korkülönbség legyen köztük. Legjobb lenne egy kicsi malac az idősebb mellé. Semleges területen kell őket összeismertetni, pl. szobában, és erre elég időt kell hagyni, esetleg több órát. A malackák 6-8 hónapos korukban kezdenek kamaszodni és ekkor fordulhat elő, hogy a kicsi próbálgatja az erejét, de ez nem törvényszerű.
2011. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!