Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni egy törpesünirő...

Mit kell tudni egy törpesüniről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

elég sokat olvastam a témában, de lenne pár kérdésem..

mennyi törődést igényelnek?

szívesen törődök velük, csak még suliba járok, szóval sokat lenne egyedül, ez baj?

ketrec, vagy terrárium lenne jobb?

könnyen kézhez lehet szoktatni?

milyen gyakran kell kitakarítani a ketrecét/terráriumát?

drága a féregtelenítés?

mennyire szükséges kivinni a szabadba?

fiú, vagy lány sünikét ajánlotok?

ha van egy kiskutyám is, az baj?

elnézést, hogy ennyi kérdéssel bombázlak titeket, de annyira szeretnék egy sünit, és biztos h fogok vele foglalkozni, amennyit csak tudok. hát ennyi lenne. és kérlek, csak a tapasztaltabbak írjanak, nem kérek linkeket. és nagyon érdekelne a gazdik tapasztalata, véleménye. köszönöm szépen. (:


2011. aug. 28. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nagyon sokat kell vele törödni.

Annyira nem baj kibír 8 órát egyedül. ( nekem is egyedül van )

Nekem terráriumban van úgy véltem, hogy az jobb neki meg így nem szór ki semmit sem.

Eleinte nehéz lesz de mindenképpen tenyésztőtől vedd ott biztos, hogy szelídebbet kapsz mint állatkereskedésben.

Én 2-3 naponta takarítom

Orvos válogatja erre sajnos nem tudok válaszolni nekem 1500 volt a féregtelenítés.

Én nem viszem ki hanem a szobába engedem el egy kicsit járatni. Mivel az enyém tenyésztőtől van így nem is látott nap világot meg nem is szeretném, hogy kinti betegséget vagy bármi mást elkapjon.

Nekem fiúm van ( de azért mert, valahogy a fiú állatokkal jobban kijövök :) )

Kiskutya..háát erre azt tudom mondani, hogy eleinte biztos, hogy megugatja, hisz új családtag ismeretlen neki.De majd csak megbékél. :) ( nem 100%, hogy megbékél vele mert barátnőmnek is volt bent egy nyuszi a lakásban és a kutyája ki nem állhatta éjjel nappal ugatta. =/ )

2011. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell vele foglalkozni, de hogy melyikkel mennyire, az a süntől függ. Van amelyiknek elég, ha kirakod a szobába és békénhagyod, a másik meg inkább simogatásra vágyik, majd meglátod.

Nappal alszanak, nem is lenne jó, ha akkor akarnád őket piszkálni. Késő délutántól lehet velük érdemben foglalkozni, addig semmi szükségük rád.

A sünöknek jó a ketrec is meg a terrárium is, kérdés, hogy te melyiket szereted jobban takarítani.

A takarítás gyakorisága attól függ, hogy mennyire rendes a sünid. Ha mindig macskaalomra jár, akkor elég azt 2-3 hetente cserélni (márkától meg mennyiségtől is függ persze, hogy meddig bírja), a forgácsot meg mondjuk havonta. Ha nem rendes, akkor egy hét alatt összebarmolhatja úgy a helyét, hogy pucolni kell.

A sünik kezesek, ha jó helyről, rendes tenyésztőtől veszed, és nem sajnálod rá a pénzt. De azt vedd figyelembe, hogy nem mindegyik igényli annyira az emberi társaságot, nem törpekutyák, hanem félig-meddig vadállatok. Mindegyik kezes lesz meg fogdosható, ha jól bánsz vele, csak ne várj feltétlenül "kis barátot", aki imád téged.

A féregtelenítés nem drága, mivel egy igen pici állatról van szó, ezért elég kevés anyagot igényel.

Nem szükséges kivinni a szabadba. Viheted, ha akarod, de a szobában is elvan. Ketrecbe zárva nem élheti le az életét, de füves rétek nélkül igen.

A neme tökmindegy, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál; azt válaszd, amelyik jellemre szimpatikus.

A sün majd befenyíti a kutyádat, ne aggódj emiatt.

Remélem, nem hagytam ki semmit :D

2011. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdéseid igen nagy százalékára választ kaphatsz különféle tenyésztői weboldalakon, szóval úgy tűnik, mégsem olvastál olyan sokat róluk :)
2011. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! (: átnéztem vagy 2-3 sünis oldalt, de utána gondoltam, inkább megkérdem itt azokat amiket még nem tudok.. remélem nem baj.. : )
2011. aug. 30. 08:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz át még 5-10 sünös oldalt, van elég, és a legtöbbjén elég korrekt infók vannak ;)
2011. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nagyon fontos, hogy sokat foglalkozz vele mert így megszok téged és majd kezesebb is lesz. Ha tenyésztőtől veszed akkor tuti egészséges és jól szocializált sünit veszel ami már ismeri az emberi kezet, nem retteg úgy mint a szapoítós sünik és nem agresszív. Nekem terráriumban van legalább 100*50 kell neki nálam 2/3 forgács és 1/3 macskaalom van bent neki így alomtiszta lett igaz pár hétig voltak kisebb balesetei a forgácsba is. Az almot 3-4 naponta takarítom a forgácsot 2 hetente újabb adaggal bővítem és minden 3. héten teljesen lecserélem (nem koszos mitől lenne de azért mégis). 8 órát simán elvan főleg, hogy éjszakai állat este 10 előtt nem fogsz mást látni tőle csak hogy alszik és néha lop egy kis tápot. Hatalmas mozgásigénye van ezért kell neki futókerék én az Ufo-sat ajánlom az leggerincbarátabb. Fiú vagy lány süni teljesen mindegy viselkedésben nincs különbség. (Nekem a tenyésztőm annyit súgott, hogy a te nemeddel ellentétes nemű sünivel jobban kijöhetsz ez egy sok éves átlag.) A kutyussal nem lehet gond, nem kell egy helyen lenniük ha kiengeded a szobába futkosni addig a kutyus csukd ki. Így elkerülheted az esetleges baleseteket. Ha írsz nekem privát üzit nagyon szívesen ajánlok neked egy megbízható tenyészetet, az én sünim is onnan van. (Nekem afrikai fehérhasú törpesünim van, te nem írtad milyen fajtát szeretnél. )
2011. aug. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mivel éjszakai állat napközben lehetsz iskolában, akkor úgy is alszik:) Mivel nem társas állat jól meg van egyedül is, de lehet párban is tartani őket, de csak kizárólag egyneműeket.

Én a ketrecet ajánlom inkább, mivel az higiénikusabb, könnyen szellőzik.

Takarítani nem kell olyan sűrűn,ha van bent macskaalom. A forgácsot én csak havonta szoktam cserélni, az almot pedig ahogy jónak látom. Én a kristályos macskaalmot ajánlom, bár drágább, mint a hagyomány, de megéri, mivel sokkal jobban beszívja a kellemetlen szagokat, így ritkábban elég cserélni.

Én sosem viszem ki a szabadba, mivel nagy kutyáink vannak,de bőven elég az, hogy naponta lerakom a szobában rohangálni.

A nemétől független a viselkedés, tehát fiút és lányt is vehetsz.

A kutya okozhat problémát ha egy helyiségben vannak, de nem feltétlenül, van hogy tudomást se vesznek kb egymásról.

2011. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!