Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartásnál mire...

Tengerimalac tartásnál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy tengerimalacot. Már többször volt hörcsögöm. Van egy 50x24x32 cm-es akváriumom. Ez gondolom túl kicsi lenne neki. Mekkora akváriumban/ketrecben kellene tartanom őt? Szobatisztaságra mennyire lehetne rászoktatni? Mert gondoltam, h ha lenne egy malacom néha-néha szabadon engedném a lakásban, hogy ,,szaladgáljon" egyet, persze ilyenkor figyelnék rá, nehogy kárt tegyen valamiben, vagy magában és csak olyan helyen engedném el, ahol nem tud megrágni semmit sem. Fiú vagy lány malacot érdemes venni? Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. aug. 31. 00:40
 1/6 anonim válasza:
94%

Hát nekem volt fiú is meg lány is szóval szerintem amennyiben egyedül van ezen a téren nagyon sok különbség nem mutatkozik meg. Én hasonló méretű akváriumban tartottam ami méretileg nem volt neki kicsi, főleg mivel sokat szaladgált kint is.

Kint alatt mivel panelben lakom ne értsd úgy, hogy az egész házban szaladgálhatott, mellesleg ajánlom, hogy ha veszel egyet ne engedd el mert a tengerimalac pici és gyors ráadásul mindenhova befér. Egyszer az enyém bemászott egy tűzhely mögé... volt ott talán 8-10cm vastag hely és simán besprintelt és órákon át nem akart kijönni. Hasonlót csinált már szekrénysor hátánál is... Ezt annyival oldottam meg, hogy ilyen párnákkal körbezártam egy pár méteres teret ahol szaladgálhatott :D

2011. aug. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A tengerimalac fajtárs igényes állat így mindenképp legalább két AZONOS nemű malackát vegyél lehetőleg 6 hónap korkülönbséggel, hogy elkerüld a dominancia háborút amennyire csak lehet. Két malacnak a 100*50 ketrec az ideális persze minél nagyobb annál jobb, de 80*40 alatti ketrec állatkínzás tengerimalacok esetében! A terrárium (ha vízi állat van benne akkor akvárium) nem megfelelő neki mert nem higénikus (pisigőz), nem lát ki belőle rendesen, nem érzi a szagokat, hangokat így könnyen ijedősé válhat. Fontos, hogy széna és víz mindig legyen előtte és a következő kajákat ne add neki soha (hörcsögös lévén belefuthatnál): szotyi hántolatlan, kukorica, saláta, minden K betűs zöldség (krumpli,káposzta, kelbimbó..). Olyan tápot keress amiben ezek nincsenek nehéz ilyet találni de ha nem megy írj rám majd írok neked egy nagyon jó márkát. Futókerék sem kell nekik meg nyalósó sem sajnos ezeket rásózzák a tudatlan eladók az emberre. Szeretnek a szobában elkerített szobanövény mentes helyen szaladgálni de ha raksz le nekik forgácsot sem feltétlen lesznek szobatiszták ezt malaca válogatja de szoktatni őket erre szinte reménytelen.
2011. aug. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
www.gemon.co
2011. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, a jó link: [link]
2011. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. nagyon úgy néz ki, hogy be kellene szereznem egy nagyobbacska ketrecet, de nem hiszem, h ez menni fog. :/ lehet le kell mondanom a tengerimalacról és a hörcsögnél maradni. :( pedig annyira szerettem volna egyet.
2011. aug. 31. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

tény hogy a tengerimalac nagyobb így jobban lehet gyömöszölni, és foglalkozni vele. de sokkal több gonddal jár. ott van a nagy ketrec amit meg kell venni neki. aztán sokkal többet eszik. és jobban is igényli az ember társaságát. pénzben biztos sokkal többe kerül. meg a takarítása sem 10 perc :)

nem lebeszélni akarlak róla, de egy malac nagyobb felelősség mint egy hörcsög.

2011. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!