Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hozzak a degumnak társat?

Hozzak a degumnak társat?

Figyelt kérdés
a degum már kezd hozzám szokni, de azt mondták,hogy kell nenki egy társ. vegyek mellé egy másikat? ha igen, egy neműeket? nem fognak veszekedni? és baj ha nem tesók?
2009. ápr. 19. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha lány a degud,akkor vehetsz mellé lányt és fiút is,de ha fiú,akkor ne vegyél mellé fiút,mert azt hallottam,hogy szoktak verekedni.
2009. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Általában, ha azonos neműek, akkor összeverekednek, de ha nem azonos neműeket veszel akkor nemsokára számíthatsz a degugyerek áldásra
2009. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A lányok jól megvannak egymással.

Nekem fiú degu volt az első. Én is nagyon sajnáltam, hogy depi lesz. Kis degust nem akartam, tehát maradt az a változat, hogy fiú társat kap.

Kissé fiatalabb lett a társa, így hát eleinte nem is volt baj. Ám hamar ivarérett lett a kisebbik is és elkezdődtek a harcok. odáig fajult a vérre menő küzdelem, hogy az idősebbik megvakította a fiatalt. Mehettem vissza az üzletbe venni még egy 8.000.-ft. ketrecet. Külön éltek, illetve a félszemű deguska immár 6 és fél éves és még mindíg él, de a társas létből így nem lett semmi.

A megvakított állatkám nem is tudott megszelidülni. Nem engedi magát megfogni, csak a ketrecében hagyja magát simizni.

Hát én így jártam.

2009. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem két lány degum van.Jól meg vannak eddig még nem volt veszekedés.szerencsér,bár 3 napja vannak nálam:D
2009. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk az derült ki, hogy ha a meglévő degu mellé fiatal, kölyök degut teszel, akármilyen nemű nem lesz probléma. ivaréréskor előfordultak kisebb harcok, de egyik sem volt olyan vérremenő szerencsére, csak a tudd hol a helyed kategória. A nagyjából egykorú hím állatok szoktak verekedni. Amik egyforma nagyok is. De a jelentős (pl fél éves) korkülömbségnél nálunk sosem volt probléma.

Másik neműt nem ajánlok, mert elég sok degud lenne, és nem keresik őket annyira hogy elajándékozhasd őket. az ivartalanítás meg kizárt, mert 10-ből 7 nem kel fel többé az altatásból.


remélem te sikerrel jársz egy fiatal deguval!


Caelestis

2009. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!