Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tenni, ha véletlenül...

Mit kell tenni, ha véletlenül belevágok az élő részbe?

Figyelt kérdés

Nyuszi körmét, amikor vágom, mindig félek, nehogy belevágjak neki. Eddig még nem fordult elő, de most esedékes a következő körömvágás, és jó lenne tudni, mit csináljak vele, ha esetleg... Ha betadine-nal lefertőtlenítem, az jó? Azt nem baj, ha utána lenyalja a lábáról?

Egyébként nagyon fáj neki?


2011. szept. 1. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon fáj, úgyhogy inkább gyakrabban vágj kevesebbet minthogy belevágj.

betadin jó,nem gond ha lenyalja

2011. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a rozsaszin részbe ne vágj bele mert ott vannak a hajszál erek ha mégis belevágsz akkor fogj oda valami rongyot amig nem csillapodik a vérzés aztán jöhet a betadin,legyen száraz tiszta alom alatta,hogy ne fertözödjön el.
2011. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Betadine jó, még talán csak annyi, hogy amíg nem áll el a vérzés, ne rakd vissza a forgácsba, mert beleragad valami. Nem mintha nehéz lenne leszedni, de azért mégis.
2011. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem almozom, csak a wc-jét, nincs forgács :)
2011. szept. 1. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
én pont így jártam múltkor a malacommal. 2 évig semmi baj nem volt körömvágás közben, legutóbb pedig picit belevágtunk az élő részbe. alkohollal lekentük, mert nem volt itthon betadine. de azóta semmi baja :) nem is vérzett nagyon.
2011. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!