Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulamnak véletlenül...

Törpenyulamnak véletlenül több antibiotikumot adtam be, mint szabadott volna! Lehet tőle baja? SOS!

Figyelt kérdés

Nyuszimat tegnap műtötték, a hátsó fogait kellett levagdosni már másodjára. Kétfajta gyógyszer kapott: napi 0.4 ml antibiotikum, és 0.3 ml/nap fájdalomcsillapító.

Próbáltam beadni neki ma, a fejér húzkodta, kapálózott. A tűszerűség, amibe a doki a folyadékot töltötte, kicsit be volt ragadva így erősebben nyomtam be, mint szükséges lett volna. Sajnos így későn állítottam le a kezem, és kb a dupláját itta meg a nyuszi a szükséges gyógyszernek!

Azonnal hívtam az orvost, hogy mi lesz vele, azt mondta nem lesz baja. De én nagyon aggódom! Lehet tőle baja?

Mit tegyek????


2011. ápr. 21. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, hogy nem lesz tőle baja akkor megnyugodhatsz. A dupla mennyiség még nagyobb bajt nem okozhat se az antibiotikumból se a fájdalomcsillapitóból.
2011. ápr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kb 2 óra telt el azóta, a nyuszi kedvén, étvágyán nincs változás, ennyi idő alatt már felszívódhatott a gyógyszer? talán nem lesz baja. adtam neki bio lapis bélműködést optimalizáló folyadékot.
2011. ápr. 21. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, nem lesz baja, akkor nem lesz baja. Ha az állatorvosban sem bízol, akkor a gyakorikérdésekre járó vadidegenekben miért akrasz?
2011. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
talán mert van köztük olyan nyúltartó vagy tenyésztő akinek volt hasonló esete, míg az orvos mondjuk nem találkozott hasonló esettel. kérdezni sem lehet már????????
2011. ápr. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!