Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen jeleket ad a tengerimal...

Santiego007 kérdése:

Milyen jeleket ad a tengerimalac ha hosszúak a karmai? Én nagynak látom, megmértem és a hátsó karmai 8-9 miliméteresek.

Figyelt kérdés
Ha nagyok a karmai akkor hogyan tudom,és mekkorára kell levágni?
2009. ápr. 19. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem három rövid kettő hosszút szokott fütyülni amikor már nagyon hosszú amúgy toló mérővel tudod ellenőrzni a helyes méretet én metszőollóval szoktam levágni egyszerre a körmeit csak vigyázz nehogy levágd a lábát. Ha nem megy kérd anyu segítségét!
2009. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A malac szerintem semmilyen jelet nem ad, de ha túl hosszú a körme, felsértheti a bőrét vakarózáskor (meg a mienket is, ha kivesszük). A 8-9 mm hosszúnak tűnik. A malac körme is két részből áll, mint a mienk, és csak a végét szabad levágni,pl körömcsipesszel, inkább kevesebbet gyakrabban. Ha belevágsz az alsó részébe, fáj neki és vérzik. Akkor fertőtleníteni kell. Van sok malacos oldal sok hasznos információval: www.tengerimalac.hu, www.tengerimalac.lap.hu
2009. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Így a leírásod alapján elég hosszúnak tűnnek.Én a helyedben óvatosan vágnék a végeiből,de tényleg csak picikét,és inkább hetente vágnék picit belőle,mert ha egyszerre sokat vágsz,belevághatsz a karomban futó érbe.

Az fáj a malacnak és akkor tuti nem hagyja a következő alkalomkor.

Add valakinek a kezébe a malit,hogy tartsa meg,de ne szorítsa,csak tartsa!!!és közben te gyorsan le tudod nyisszantgatni.

Ha nagy a köröm,a malackának összevissza állnak a lábujjai,és súlyos torzulásokat is okoz.

Neki az egész lábujján /és nem a körmén!/kell állnia.

Az én malimon is úgy szoktam,hogy hetente-két hetente picikét vágok mindegyik karmából,szépen hagyja,utána még reszelgethetem is neki,ha érdes,mert hagyja.És ne feledkezz meg utána a jutalmazásról sem,valami finomsággal kedveskedj neki,hogy ne legyen rossz élménye a dologtól.

Sok sikert!!!

2009. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A fenti leírásod alapján, elég nagy lehet a malackád körme... érdemes levágni. :) Hoztam neked egy kis segítséget :):

"Egy kifejlett tengerimalacka karmaira érdemes minimum két hetente ránéznünk és szükség szerüen vágni belőlük, mert sajnos az almozóanyagaink nem tulzottan koptatják körmeiket. Ezt az igen körülményes és nyakatekert műveletet véghezvihetjük könnyebben, ha van kéznél egy törülközö amibe óvatossan belecsavarhatjuk malackánkat. Ez által nyugodtabban el tudja viselni ezt a torturát.De van egy másik megoldás is amit sikeresen alkalmaztunk is és legalább olyan nyugodt volt a malackánk mintha mumiát csináltunk volna belöle. Ez kétemberes művelet, a lényege, hogy egyikünk megfogja a malackát úgy hogy egyik kezében a coci popsival csücsül a tenyérben, erre nehezedik a másik kézzel meg a melső lábai és a kis nyakánál tartjuk nyugodtan. Nem szorítjuk mert attól csak nyugtalan lesz. A másik felünk így jól látja hogy miből mennyit kell vágni egyszerüen.Úgy tünhet mintha fulldokolna, de nem! Nagyon kényelmesen és nyugodtan csücsül:)


A világos vagy átlátszó körmű malackáinkkal viszonylag könnyü dolgunk van, egészen pontosan lehet látni, hogy meddig ér benne az körömér. Így sokkal kissebb az esély rá, hogy megsértjük.


A sötét színű karmocskákon nemlátunk át, így a megoldás arra, hogy véletlen se vágjunk bele az erecskébe, hogy sürübben vágjuk és kevesebbet belőle. De ha valaki nem meri és van egy kevésbé háklis állatorvosa vele levágathatja a malacka körmét, vagy kutyakozmetikushoz is fordulhat.


A karmokból nagyából annyit kell levágnunk, hogy az értől maradjon 1, 5 - 2 mm távolság. Lényeges, hogy ne függölegesen egyenesen vágjuk le, hanem a karom formájához igazodva, ezért kissé ferdén vágjuk le, hogy az ív a felső résznél hosszabb, az alsó résznél rövidebb legyen.


Előfordulhat a legnagyobb óvatosság közepette is, hogy baleset történik és mégis belevágtunk malackánk erébe. Ilyenkor ne pánikoljunk, malackánknak ígyis eléggé fájt az eset nemkell még szegényt plusszba stresszelni. Ehelyett törölgessük/tisztítgassuk át Betadine oldattal vagy folyékony sebfertőtlenítő jóddal, hogy elkerüljük az esetleges fertőzéseket.Ha túl hosszú már malackánk körme az nagyon nem jó, kellemetlen, sőt fájdalmas és sérülékeny is lehet. A befele fordulva nőtt karmok nyomhatják a kis talpát, rosszabb esetben fel is sértheti. Ezen kívül bele akadhat a berendezési tárgyaiba vagy a rácsba és azt senki sem szerretné h véletlen letépje a körmét. Ezért nagyon figyeljünk arra, hogy rendszeressen vágjuk körmeiket! Ezekben az esetekben minden képpen vigyük el a malacot orvoshoz.


Ha hosszú lett cucunk körme mindig csak egy keveset vágjunk a végéből és minnél sűrűbben. Az ér a körömmel együtt nővekszik hosszabodik ezért ha rendszeresen vágunk a karom végéből vissza fog húzódni az ér így elérhetjük a normális méretet."


Amúgy a tengerimalac, nem tudja, illetve nem jelzi, ha hosszú a körme, azt neked kell ellenőrizned.

UI: Én is a múlt héten vágtam a tengerimalacom körmeit, hát nem kis munka, de érte meg kell tenni, és hozzá kell szokatni :) Jah, és ne ijedj meg ha malackád "visítani" fog, mert nem azért teszi, meg fáj neki, hanem azért mert fél.

2009. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Ezzel a hosszú cikkel sokat segítettél.
2009. ápr. 22. 14:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagyis Mindenkinek köszi.
2009. ápr. 22. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én állatorvoshoz viszem őket, aki ingyen levágja nekik.
2009. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!