Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsögöt vegyek?

Milyen hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés
melyik fajta a legjobb és amit lehet egyedül is tartani? amugy mekkora ketrec kell nekik? kösz.:)
2011. szept. 16. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

[link]

ilyet.

2011. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
vmi jobbat? -.-
2011. szept. 16. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenféle hörcsögöt lehet (sőt, kifejezetten ajánlott is) egyedül tartani, mivel általában magányos állatok. Igazából azok számítanak extrának, amelyeket lehet valamennyire együtt tartani, pl. a kisebb fajtákat, a dzsungáriait lehet, de inkább csak akkor, ha kölyökkoruktól együtt nevelkedtek, de sokszor még akkor sem, mert bármikor összeverekedhetnek.

Szerintem akkor jársz legjobban, ha egyedül tartod. Vagy esetleg megpróbálhatsz együtt tartani kettőt, de készülj fel rá, hogy nem fognak kibékülni egymással és azután elkülönítve kell majd tartanod őket. Tehát ekkor úgy rendezkedj be, hogy át tudd alakítani a ketrecet két lakhellyé vagy két ketrecet vegyél.


A ketrec nagysága attól is függ hogyan tervezed majd tartani őket. Nappal elvannak kisebb helyen is, de esténként rájuk jön a mozoghatnék, ilyenkor kell nekik a minél nagyobb hely. Ha este ki tudod őket venni a ketrecből, hogy rohangáljanak pár órát, akkor nem kell feltétlenül olyan nagy ketrec, viszont ha nem tudod, nem tervezed kivenni őket, akkor minél nagyobb ketrec kell nekik, ne töltsék az egész életüket egy kis ketrecben fel-alá rohangálva, mert az börtön. Viszont a kiengedéssel vigyázni kell, sok veszély leselkedik rájuk, kiesnek, leesnek, eltapossák őket, elbújnak, megrágcsálnak dolgokat, stb.


Az a legbölcsebb, ha a legnagyobb ketrecet veszed meg neki, amit még be tudsz vállalni.


Hogy milyen fajtát? Amilyen tetszik. Nekem aranyhörcsögeim voltak. Igazából addig volt a legjobb, amíg egyedül volt a hím. Ő nagyon szelíd volt, esténként kiengedtük a lakásban. De kétszer is leesett az alsó szomszédhoz. :( Amikor vettünk hozzá egy nőstényt, onnantól kezdve már nem volt olyan jó. A nőstény agresszív volt és hülye. Aztán az utódokkal is probléma volt, kellett nekik a hely, aztán meg nem kellettek senkinek, stb.


Vegyél csak egyet, 3 év alatt úgyis elég lesz majd a hörcsögből valószínűleg. Így lesz a legkevesebb gondod és a legtöbb örömöd vele. Aztán ha nem lesz elég, utána majd eldöntöd akarsz-e még tartani.

2011. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.:) sokat segített.!
2011. szept. 16. 19:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Az enyém imádta a két szintest. Már mint az aranyhörcsögöm a két szintes ketrecet. Bár én kivettem esténként mert imádott a kezemben lenni és imádta a simogatás, de elengedni nem mertem volna.

A tesómnak egy szegény csincsillája megszökött az első nap és keresés közben meghalt. Én nem is láttam élve.

2011. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
dzsungáliai törpehörit ajánlok:kedvesek és aranyosak:Dja és sajnálom az elöző csincsillát :'(
2011. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
uhh az nemjó.:( azért köszi a válaszokat.:)
2011. szept. 18. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nos én az aranyhörcsögöt ajánlom. ha elsőre nem is veszel ketrecet ajánlom h ismerőstől, baráttól kérhetsz kiselejtezett kisebb akváriumot ideiglenes. majd ha lesz rá lehetőséged, a szüleid vesznek ketrecet jó lesz későbbre. (nálam is így van, elég kicsi az akvárium, de nem sokára vagyis remélem lesz egy nagy ketrece (:)


mindenképp venni kel egy móskuskereket. azért jó mert kimozogja magát és így a kisebb akvárium se probléma. hanagyon zavar vedd k éjszakára mert én is csak pár napig bírtam.. de addig bent hagyom amíg csak tudom. (:


nos ajánlom még figyelmedbe ezt: aranyhorcsog.freebase.hu


innen tanultam sok mindent. (:

2011. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyonkösziii.:)
2011. szept. 18. 21:40
 10/11 anonim válasza:
dzsungáriait (enek kel a legkiseb legkevesebb kaja ketrec stb.)Nekem az van 2 CUKIK!!!!!!!4
2011. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!