Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen más/fura az egyik...

Miért ilyen más/fura az egyik kis csuklyás patkány? (képek lent)

Figyelt kérdés

nem rég születtek picik. (olyan 2 és fél hetesek lehetnek kb)

10ből 6 db maradt meg, ebből 5 teljesen szépen növekszik, már lassan próbálnak enni, szemük is nyitva van, nagyon szépek, viszont egy nagyon furcsa.

azt hittük talán az született utoljára, és kicsit le van maradva, de most már a szeme is nyitva viszont sokkal kisebb mint a többi, hiányos a szőre (a fején oldalt szinte nincs is, a hasán sincs) nagyon nyüzge, és ma kivettük, h kicsit szoktassuk a kézhez, és a többi tök jól elvan a kezünkbe (már mikor először kivettük a többit, akkor is tök elvoltak, max mászkáltak) ez viszont teljesen más. Ugrál! komolyan, nagyon fura, olyan jó 5cm magasakat ugrik, meg rohan összevissza. :S kicsit fura, nemtudom mi lehet a baja, lehet hogy beteg ?:(


teszek fel pár képet (persze ha sikerül) hogy eltudjátok képzelni, milyen is.

olyan is van, amin ez a kicsi van, meg egy másik, hogy láthassátok mennyivel kisebb.


[link]

[link]

[link]

[link]



szerintetek mi lehet vele? =(


2011. szept. 3. 13:49
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Kicsit visszamaradottnak tűnik, lehet később foggant mint a többi. Később kiderül nem-e vízfejű, amúgy nagyon aranyos.
2011. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:

szerintem ő a leggyengébb,mert ő született utoljára és ezért mivel alapból gyengébb volt,a többiek elnyomták,esetleg nem jutott annyi kajához mint ők,és lehet azért nem olyan szőrös mert bántják a többiek.Hogy mért ugrál arra tippem nincs,de amúgy szerintem ez a baja



(amúgy jó nagyon a körmöd (:)

2011. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:

Szia:) Eszik iszik rendesen? Többiekkel hogy van ? a Pattogás szerintem idegi alapú ,vagy sokat csuklik :D

Én magam is patkánytartó voltam...szívesen tartanék csak mivel még itthon élek..már nem engedi muter.. :(

2011. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

hát csuklás nemhiszem,mert azt hallanánk is valamennyire. úgy csinálja h egy ideig nyugton ül, nem is mozdul, és egyszer csak elkezd rohanni,meg nagyokat ugrál. a kezemből is kiugrik, nagyon kell vigyáznom, nehogy kiessen:S

enni most kezdenek el, őt még nem láttam enni, a többi már próbálkozik,meg nyalogatják a tojássárgáját az ujjamról. pici foguk van már. nemhiszem h bántaná a többi, mert úgy alszanak h össze vannak bújva, és akkor is ott van köztük ez a picike, és nem is bánták, épp valamelyik nap hallottam elég nagy zörgést tőlük, azt hittem verekednek, vagy játszanak, de mind aludt, csak ez a kis mitugrász futkározott egyedül :\ kicsit fura:D de aranyos sztem is, főleg hogy ilyen kis idétlen, bár remélem nincs semmi komoly baja =(

egyébként az se lehet hogy ő született utoljára és azért van ennyire lemaradva, mert akkor is egy napon született velük,mert reggel még nem volt egy se, mire este hazaértem,(6 felé) már megvolt mind . ha valakinek van még vmi ötlete, várom:)


(körmöm dícsérését köszönöm szépen:))

2011. szept. 3. 14:31
 5/51 anonim ***** válasza:
Jajj, tényleg elég satnya szegény, kiszáradtnak is tűnik. Nincs hasmenése? Az anya mennyi idős? Lehet, hogy nincs elég teje sem, 10-ből 6 baba az elég rossz arány... Adj nekik sok fehérjét, és figyelj, hogy ennek a picinek is jusson bőségesen. Pl. tejföl, túró, főtt tojás. Vehetsz bébiételt is, az is jó "tuning" kaja. Ha csak annyi a baja, hogy nem jutott neki elég tej, akkor talán megmarad...
2011. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

most próbáltuk etetni, de nem nagyon akar:S annyira fura, néha meg se mozdul, csak néz, már azt hiszem meghalt, aztán hozzányulok, és elugrik:S

egyébként még szopnak is, bár már van foguk.meg mosakszik,meg vakarózik, szóval tud magáról, csak olyan kis fura :( ja és a foga kicsit nagyobb mint a többinek. lehet h ez hátráltatja az evésbe. inni nem iszik, a többi is mondjuk csak 1.-2 napja isznak. de ő semennyire. meg a többi nyalogatja a kezemet ahogy kiveszem, ő meg nem, egyáltalán, ki se nyitja a száját.

2011. szept. 3. 16:30
 7/51 A kérdező kommentje:
Juj, most kilestem és a picike ivott, és evett is az előbb :) Tojást evett, nem sokat, de ez is valami, alig bírta tartani a kis mancsaiba olyan kis gyenge:\ aztán ivott, úgyhogy talán összeszedi magát. =)
2011. szept. 3. 17:14
 8/51 anonim ***** válasza:
Hajrá drukkolok hogy meggyógyuljon az egérkéd, szerintem is az lehet a baj, hogy kevesebb tejet kapott, de ha még most fog enni, szerintem fel tudja húzni magát, és őis normális lesz, amúgy nagyon ari, az utolsó képen a feje sokkal nagyobbnak látszik mint a teste! Vagy az tényleg olyan volt?vagy csak összehúzta magát?szerintem amikor meg se mozdul akkor pihen, vagy depressziós és csak tesped, nembaj ha néha nyúlkálsz hozzá, mozogjon is!
2011. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Mára már alig van szőr a fején:( hullik neki, vagy nemtudom :( nem veszem észre h a többiek bántanák, néha birizgálják a fejét, de mintha csak nyalogatnák.evett ma is, és iszik is, ketrecbe van, és már másznak fel oldalt a rácsokon (van betéve nekik pár bot, a rácsok között és a nagyobbak már néha felmásznak oda is, a kicsi még csak félútig jut el) szóval látszik rajta hogy nagyon akar, meg minden, csak most aggaszt h alig van már szőr a fején. és kiveszem meg a kezembe van, csak nem nagyon merem, mert ugrál, és félek h kiugrik a kezemből, és megüti magát.:(

meg volt egy olyan h mikor még nagyon picik voltak, (még a szemük se volt nyitva, és még totál rózsaszínek voltak, kis csupaszok) akkor reggelre egyel kevesebb volt. nézelődtem és ki volt esve egy:S (nemtudom hogy hogy lehetett, mert a ketrecnek van magas -olyan 5 cm - alja, szóval mégcsak kis se tudott volna mászni, szóval sztem az anyja lökte ki vagy nemtudom. na mindegy, még élt a pici, és visszatettem. 2 nap múlva meghalt egy. gondoltam hogy biztos ő lehetett az, amelyik ki esett, és megütötte magát. most viszont már arra is gondoltam, hogy lehet hogy mégiscsak ez volt az, ez a kicsi, és megütötte magát, és azért lett ilyen visszamaradt:( ja, mert a ketrec egy elég magas asztalon van, szóval jó egy mért eshetett :( de annyira szeretem, sokkal jobban mint a többit, már nevet is adtam neki:) remélem megmarad. egyébként az utolsó képen kicsit összehúzza magát, nem olyan nagy a feje.

2011. szept. 4. 20:14
 10/51 anonim ***** válasza:
az is meglehet.Szurkolok neki/nektek!hajrá (: hogy nevezted el? (:
2011. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!