Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lenne pár tengerimalacos...

Lenne pár tengerimalacos kérdésem?

Figyelt kérdés
Elvileg 2 kislány malacunk van,de mostanában az egyik folyton mászik a másikra,honnan tudhatom h melyik milyen nemű?Ehet e burgonyát a malac?Rengeteg ubit esznek nem baj?Van h evés után ugrálnak és nyekegnek mintha csuklanának lehet tényleg csuklanak,v miért csinálják ezt.Sosem vinnyognak,pedig olyan jó lenne őket hallani,csak morognak.
2011. szept. 26. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Van amikor másznak egymásra..:)

DE egyébként nyilván ha megnézed mindkettőt, és ugyanolyan a "micsodájuk", akkor egyneműek, tehát nem jelent "veszélyt" az egyik a másikra.

[link]

egyébként ezen a linken van egy kép, ahol az első nőstény a második pedig a hím.


Burgonyát szabad adni nekik, de kis mértékben, ugyanis k-betűs zöldségektől könnyen felpuffadhatnak (krumpli)

Uborkát pedig nyugodtan ehetnek.

A morgás pedig általában szerintem inkább ilyen "duruzsolás" féle, és többnyire jóérzést kelt.


[link] ezt egyébként olvasd át szerintem nem árt tanulmányozni:)

2011. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk degunk volt. Nem adtunk nekik krumplit, mert sok a keményítő benne. Azok is lányok voltak és sokat voltak egymás hátán, mintha szaporodnának. Majd meglátod kis idő múlva, ha lesznek kismalacok akkor ugye nem lehetnek egyneműek, de ha fél évig nem lesznek utódok akkor nyilván egyneműek.
2011. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. szept. 26. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
De, aki nem ért a malacokhoz, az miért írogat be, ráadásul hülyeséget? NEM adunk burgonyát a malackának, mert nem tudja a sok keményítőt megemészteni. Nem kell rengeteg uborkával sem elhalmozni őket, mert hasmenést kapnak. A malacka fő tápláléka a széna, a zöldség és a táp csak kiegészítő eleség. Csak annyi zöldséget szabad nekik adni, amennyi fél óra alatt elfogy, próbálj mást is adni, paprikát, paradicsomot, répát, zellert, céklát, almát, körtét, szőlőt. Most még lehet változatos étrendet kialakítani, télen kicsit nehezebb lesz. Az egymásra mászásról annyit, hogy, ha nem vagy biztos a nemében mutasd meg állatorvosnak őket. Bár ez nőstényeknél is előfordul, ha a dominanciáért küzdenek egymással vagy tüzel valamelyikük.
2011. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én annak idején nagyon olcsón megoldottam az étkezésük egy részét: a zöldségestől, akihez mindig jártunk vásárolni elhordtam a megfonnyadt, eltört répát, a levelét is, lehullott salátalevelet, rothadásnak indult almát, körtét (simán ki lehetett vágni a rosszát), karalábét vagy a levelét, ilyesmit. Még örültek is, hogy elviszem. A nyekergés meg, ha mellé nem jár rossz közérzet, bágyadtság, nem sír fel, ha óvatosan megnyomod a hasát, tehát nem a gyomruk rontották el, akkor tényleg csak az elégedettség, jóllakottság jele.
2011. szept. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod 3 év múlva elveszíteni a malackákat, akkor:

-k-betűseket egyáltalán nem adsz nekik

-salátát sem adsz nekik (csak ha a mamika kertjében termett, és nincs permetezve)

-minden zöldséget meghámozol, amit a zöldségestől hozol nekik.


Ja, és széna, széna, széna!

2011. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!