Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak nyuszitok ivartalanítása...

Bak nyuszitok ivartalanítása után hány napig igényelt fokozott odafigyelést?

Figyelt kérdés

Jövő csütörtök reggel fogják műteni, utána csütörtöktől hétfő estig folyamatosan mellette leszünk. Ennyi idő alatt azért nagyjából begyógyul a sebe?

Elmesélnétek a tapasztalataitokat, hogy mi hogyan zajlott nálatok?

Gallért pl hogy viselte? Éjszaka fel kellett kelni hozzá megnézni?

Műtét után mennyi idővel evett? Mennyi idő után múlt el a rossz kedve? És mennyi idő után vált ugyanolyan vidámmá és rosszcsonttá, mint eredetileg volt műtét előtt?

Előre is köszönöm a válaszokat, sokat segítenétek, hogy ne aggódjam halálra magam :)


2011. okt. 4. 09:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én szerda délután vittem a nyuszimat ivartalaníttatni.

Kedd estétől már nem ehetett, sőt még inni sem volt szabad neki. (annyira éhes volt, hogy a wc-jéből ette a pelletet :S)


Amikor hazahoztuk, akkor utána még kb 1 órán át aludt 100%-osan (kb 2,5 órát összesen a műtéttel együtt), utána kicsit magához tért, de egészen estig csak feküdt. Utána már teljesen magánál volt :)

Este kaphatott már vizet, reggel pedig tápot, zöldségeket.


Amúgy mi nem kaptunk gallért, és nyalogatta is a sebét, de 2-3 nap után már teljesen rendben volt a sebe.

2011. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Sok helyen olvastam, hogy tényleg nem szabad előtte koplaltatni a nyuszit, mert rendkívül fontos, hogy a műtét után mihelyt lehet egyen, igyon és menjen wc-re. A nyusziknál végül is az kaja a legfontosabb hangulatmérő. Ha egészségesen fél óránként eszik a nyuszi, és bogyózik, felesleges koplaltatni. Mindkét nemű nyuszinkat ivartalanítottuk és ez be is igazolódott. Műtét előtt 1 órával jókora adag tápot kaptak enni, és én még a rendelőben, miközben vártunk is adtam nekik jutalomfalatokat, hogy megvigasztaljam őket.
2011. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!