Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az ivartalanított tengerimalac...

Az ivartalanított tengerimalac tényleg tovább él, és szelídebb?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés: Alomra szoktatható? Mert nekem nagyrészt elengedve lenne a szobában, és nem szeretném ha mindent összepisilne :) És ha sokat tartom ölben tényleg lepisil?
2011. okt. 7. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém szelidebb nem lett az fix.

Viszont szobatiszta.

cicawc-je van,belemegy szépen.

nekem is szabadon van,igaz csak 1 szobában.


viszont kb 20 percenként pisil,igy ha nem engeded hogy a helyére pisiljen,kénytelen rád...

de én pl már tudom hogy hogy jelez ha pisilnie kell (másképp mocorog)

2011. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem egy ilyen kis állatot butaság ivartalanítani, nagy trauma lenne neki. Az enyém 7 évig élt.

Ez nem olyan, mint a kutya, össze-vissza bogyózik a kis huncut.

Attól függ, meddig van a kezedben. Ha már egy óráig fogod, valószínű, hogy lepisil :)

2011. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Nem fog tovább élni az ivartalaítás miatt,legfeljebb nyugodtabb lesz abban az esetben,ha van a közelébe egy ivarérett nőstény.Adott esetben fordítva is igaz.

DE!Szerintem semmi esetre sem ivartalanítsd,mert ilyen kis állatok,rágcsálók nagyon érzékenyek az altatásra/májának sem tesz jót/,és ne adj isten nehogy valami baja legyen!Kis testömegeknél,ahol dkg-okról van szó,nagyon nehéz kiszámítani az altató pontos adagját!

Nem beszélve arról,hogy sok változást nem fogsz tapasztalni ha ivartalanítod!

A te döntésed,hogy kiteszed-e a kis állatkádat egy ilyen neki komoly beavatkozásnak.

A szelídség meg csak azon múlik,akár nőstény,akár hím malacod van,hogy mennyit foglalkozol vele!

A tanácsom az,hogy mindenképp ketrecben vagy terráriumban tartsd,mivel neki is biztonságot jelent egy kis territórium,ahová házikót is betehetsz neki,így bármikor ha megijed,vagy nyugalmat szeretne,el tud bújni.

Egy szoba,ahol jövés-menés van csak folyamatosan stresszben lenne a kis malacod,ami aztán tényleg lerövidítheti az életét,nem beszélve arról is,hogy a szobában minden útjába kerülő tárgyat megrágna.

Vegyél neki ketrecet,az legyen az ő állandó helye,és vedd ki onnan sokszor,foglalkozz vele,így fogja magát a legjobban érezni.Felügyelet alatt,meg bármikor kiteheted őt egy kis sétára a szobában!

Szobatiszta meg soha nem lenne!

Amareno

2011. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok


szóljatok a malacomnak,hogy bogyózzon össze mindent és rettegjen ketrecen kivül...mert ő nem tud róla,és szobatiszta és ketrecben rendesen depressziósnak tűnik...

2011. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!