Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért gondolja sok ember, sőt...

Miért gondolja sok ember, sőt állatorvos is, hogy a tengerimalac buta, nevelhetetlen állat, és azonkívül hogy elvan egy ketrecben, semmi másra nem jó?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkoromban is ezeket mondogatták és én elhittem.el is voltak,de konkrétan nem foglalkoztam külön az állatkákkal.

Most is van egy,igaz,egyedül van,talán ezért ilyen tanulékony,de akkor is,hihetetlen,mi mindenre képes,milyen kis rafinált és eszes.

Sokat foglalkozok vele,és látom is az eredményét.

Mégis miért néznek hülyének,ha meglepődök,mi mindenre képes?

Szúnyogagyúnak(állatorvos megjegyzése a t.malacokra) elkönyvelt barátom lassan meghaladja a kiskutyám képességeit,amikor szabadon engedem.A nevére odaszalad,a "nem szabad"-ot érti,sarokwc-t használ,ha megfogom,és kiveszem,szereti,ha beteszem,hadakozik,nyöszög,mert maradna még kint,és még sorolhatnám!

Kérlek,írj te is,mi mindenre képes a t.malackád!

Nem a tapasztalt tengerimalactartóknak kellene ezt a negatív nézetet megdönteni?


2009. ápr. 29. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Egyik állat sem buta.Sajnos vannak ilyen primitív elmélyű emberek hogy egyes állatok gondolkodását az emberekéhez hasonlítja.A tengeri malacok nem buták,ugyanugy mint a tyukoknak,kutyáknak,lovaknak stb. nekik is és minden állatnak van saját gondolkodásuk és érzéseik.
2009. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
primitív elmélyű :)
2009. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A tengerimalacot több vezényszóra, mutatványokra is be lehet tanítani, de sajnos ez nem közismert (noha a 100 éves Brehm-ben ez benne van).

Az sem közismert, hogy a disznók legalább olyan intelligensek, mint a kutyák, pedig így van.

2009. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem buták!Az én malackám is sok mindent csinál!Ha szomorú vagyok,akkor bújjik,dörmög,a nevére hallgat,a családtagok hazaérkzését kölönböző hangjelzésekkel jelzi,Van egy fajta hang,amit csak nálam használ(én erre,csak azt szoktam mondani,hogy a Szeretleket jelenti)

Nálunk,ha kint van,és ha szükséglete van,akkor azt jelzi,amire megint egy egyedi hangjelzést használ,és akkor viszza teszem a helyére.A lakásba sehova nem piszkit!A helyén,van egy kis rongyija,amit nagyon szeret,este,vagy a téli időszakokban,szabály szerűen betakarózik vele!Nagyon szeretem,és rengeteget foglalkozunk mi is vele!Ezen viselkedések,nem egy buta élőlényre jellemzőek!

2009. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nekem is volt kettő. :) Annyira édes állatok! Imádtam a kis berregő hangjukat és ahogyan szabályosan kikotorták a faforgácsot a terráriumukból. Nálunk például nyáron mikor még aludtam 10-ig, de ők már éhesek voltak, az ágyban fordultam egyet vagy valami zajt hallottak a házban, akkor elkezdtek teljesen hangosan visítozni és nyivákolni. De én még azt is imádtam. sokszor kivittem őket az udvarra, letakartam őket valami kis ketreccel és akkor a fűben szaladgálhattak és ehettek is közben. Meg mikor nyáron olyan melegük volt, hogy szinte szétfolyva aludtak! Sajnos már nem lehetnek velem... :(
2009. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam ha kint vannak az olemben és vécézniuk kell izegnek-mozognak,de csak bent engedik el magukat. 2 lábon pitiznek,ismerik a nem és a jó fiú szavakat...stb nagyon okosak.
2009. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!