Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac vagy törpe nyúl?

Tengeri malac vagy törpe nyúl?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem mindkettő van.A malacok társas lények, tehát kettőt kell belőllük tartani legalább.A nyuszi elvan egyedül is.A nyuszit oltatni kell évente 2x, malacot nem.A nyuszi értelmesebb mint a malac olyan mint egy kutya és egy macska keveréke.Mindkettőnek nagy hely kell.A nyuszi büdibb egy fokkal mint a malac.A malac az szelídebb, a nyuszi ugrálós nem szeret kézben lenni, bár egyedtől is függ.A nyuszi kicsit kényesebb egészségügyileg mint a malac.
2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
nyuszi :))
2011. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Az első válaszoló végülis mindent leírt amit lehetett :)

Én is a nyuszi mellett vagyok. Volt már malacunk meg nyuszink is, nekem másodjára nyuszim lett, hugomnak malaca. Én azt mondom, hogy a nyúl okosabb, meg van a magához való esze, és én inkább a macskához hasonlítanám. A mi nyuszinknak 2 fő tulajdonsága van: akaratos és öntudatos :) Szereti ha simogatjuk, akár félórát is, de csak akkor, ha ő jön oda. Amúgy szoktuk sétáltatni is, elég ügyesen jön pórázon. Egyébként szobatiszta. Nagyon ritkán fordul elő bogyó ketrecen kívül, pisi meg egyáltalán nem. A malacka ezzel szemben sokkal szelídebb, vidámabb állatka, határozottan vicces és beszédes, de szegény elég butuska. Nem lehet szobatisztaságra szoktatni,viszont állatorvoshoz sem kell vinni oltatni. Nagyjából ugyanazt eszik, tehát az ellátásuk is ugyanannyiba kerül. Nekünk a nyuszi 30 000 volt+ketrec,kellékek,játékok, stb, de mindene meg van, ami alapfelszerelés. Remélem, tudtam segíteni.

2011. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

a tartásuk eléggé hasonlít, én mégis a törpenyuszit ajánlanám. Nekem is van.

A nyuszi ragaszkodóbb, mint a tengerimalac. Mind a kettőt ki lehet engedni a ketrecből a szobába, de a malac sokkal fürgébb, nehezebben lehet megfogni.

Az én nyuszim 3 hete van meg, mondhatni, ennyi idő alatt nem ismert meg nagyon, mégis ragaszkodik hozzám. Ha megijed valami hangtól, egyből hozzám szalad, bebújik az ölembe. Esténként együtt szoktunk tévézni, van, hogy elalszik a kezemben.

A nyuszi egyáltalán nem büdös! Csak rendesen kell takarítani a ketrecét. Én minden nap kitakarítom a pisi-kaki sarkot, és így egyáltalán nincs szaga. Magának a nyuszinak van egy sajátos illata, csak akkor érzem, ha belefúrom az orromat a szőrébe, de nagyon jó az illata.

Hátránya a nyuszinak, hogy az első hetekben nagyon kell rá vigyázni, ugyanis van egy betegség, melyet a vérszívók terjesztenek, és ez halálos a nyulakra nézve. Van ellene oltás, de csak 2 hónapos kortól lehet beoltani. Tehát kicsi korában nagyon kell védeni a szúnyogoktól. Az én nyuszim sincs még beoltva, ezért föl vannak szerelve a szúnyoghálók, meg az ultrahangos szúnyogriasztó :)

A körmét is kell vágni néhány hónaponta, de ez sem olyan bonyolult dolog, mint aminek látszik.

Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy ne rágjon meg vezetékeket, bútorokat, stb Ugyanis folyton rághatnékja van. Tehát nyuszi biztossá kell tenni a szobát.

A másik "odafigyelős" dolog a szobatisztaság. Először még oda bogyózik, ahol épp rájön. És a pisivel is ez van. Ki kell választani egy sarkot, és oda mindig bepakolni a bogyókat. A pisit ajánlott egy zsepivel föltörölni, és egy kis ideig berakni a zsepit a sarokba, hogy jobban érezze. Aztán a lepisilt felületet ecettel föltörölni, hogy ne érezze. Néhány héten belül megtanulja, hogy mért van a sarok tele bogyóval.

Az etetése is pofon egyszerű. Szénának mindig lenni kell előtte. Ő nem olyan, mint a kutya, hogy ha kap kaját, azt egyből eltünteni. Ő beosztja. Így van ez a nyúltáppal is. Nálam naponta 2x (reggel-este) kap tápot (kukoricás-árpás rudacskák+zab összekeverve), és ezt is rendesen beosztja, nem veti rá magát egyből.

Jó ha van a ketrecében házikó, ahova el tud bújni. Oda nem szoktam benyúlni, így tudja, hogy ha oda bemegy, akkor háborítatlanul pihenhet.


Amúgy én már tavasz óta álmodoztam egy nyusziról, közel is voltunk hozzá, de aztán mégsem lett. És most nyáron újra előjött a téma, és lám, van nyuszim.

Szerintem nagyon megéri a nyuszi, mert tényleg nagyon ragaszkodó, és minden nap meglep valamivel.

Az a legcukibb, hogy itt csúszik a lába a padlón, és úgy produkálja magát. :) Remélem tudtam segíteni.

2011. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem volt még tengerimalacom, én is a nyuszit ajánlom. Borzasztóan aranyosak tudnak lenni, s őt szabadon lehet tartani a lakásban. Nem büdös! Valóban önfejű és szemtelen tud lenni, de a puha szőrük mindent kárpótol! Nagyon drága, mikor az ajtó mögül leselkedik az állandóan mozgó kis orrával. Ha hívom, és van kedve, akkor odajön, etetése és tartása nem nagy dolog. Az almot kell takarítani állandóan és ennyi. Ha jó helyen veszed (pl takarmánybolt), rendkívül olcsó a kaja (120Ft/kg - 3-4 hétig kitart, ha széna mellett csak azt kap, ha még zöldségeket is, akkor sokkal tovább).

Először is és végül is rendkívül aranyosak!!!!!!

2011. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nekem törpe nyuszim van lassan fél éve, és nagyon sok portálon olvastam, hogy drága a tartása...Én vidéken laktam és nemrég kölötztem fel Pestre és mondanom sem kell, hogy a nagyvárosban minden sokkal drágább. UGYANAZT A TÁPOT, AMIT A TÁPOS ÜZLETBEN VETTEM 1 KG 100FT, AZT PESTEN 1400-ÉRT LÁTTAM!Szóval ilyen szempontból durva dolgok vannak. A ketrecek az állatkereskedésben 10 000 felett indulnak, felszerelés nélkül és felszerelléssel midnennel együtt megvettem a vaterán vatonat újjan 7000 ft-ért 2 év garanciával. Alomnak pedig forgácsot használok, amit itthonról hozok.Csak a szalmát szoktam pesten venni. De így a nyúltartásom ki jön havonta nagyon maximum 1000 ft-ból.

Én azt javaslom, hogy aki kisállatot szeretne tartani nagyon nézzen szét felszerelés kapcsán mert irtózatos nagy különbségek vannak!

2011. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszi a szimpatikusabb! Nyuszim van 2 éve és búzát-kukoricát,répát,almát kap meg füvet amit szedek mert vidéki vagyok! Ha nem városiak vagytok ne adjatok a nyuszitoknak olyat amit a kisállatkereskedésben vesztek pl tartalmaz napraforgót,búzát,kukoricát, stb.. mert az drága és ha a nyuszi rákap csak azt eszi ha tehetitek mellőzzétek azt! enyém is ugyanolyan kövér és kevés pénzből úszom meg :)
2011. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Törpe nyúl! november végén én még adni is tudok neked áron alul!

(szerintem a tengerimalacok kényesek és aránytalanul nagy a nemiszervük is >:p)

2011. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tengerimalac! A nyuszi soha nem fog még a nevére sem hallgatni. Hidd el nekem, hogy a malackák okosabbak!!! És szelídíthetők jóval mint a nyuszik. Nekem van 4 is és az egyik olyan fokon megszelídült, hogy Csak annyit mondok "hopp" és már bent is van a ketrecébe. Nekem is voltak nyuszik és nagyon karmoltak meg haraptak. Viszont a malackák nem harapnak! Tudnak, de nem harapnak. A nyuszit meg mindig ki kell fésülni a tengerimalacot viszont nem nagyon! Sztem malacka! :)
2011. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A malackát is lehet szobatisztára nevelni!!! Az lehet, hogy kényesebbek mint a nyulak és csak C-vitaminban gazdag tápot ehetnek aminek kilója van 1000 forint de cukibbak!!

Volt az utcánkban egy néni kinek 13 malaca volt. Mindig ki voltak engedve a lakásban. Ketrecük nem volt. Csak a sarokban volt egy alomtálja olyan mint a macskáknál és azt cserélte 3 naponta. Bementem és minden malacka a lábamhoz futott. Amúgy a malacnak a körmét is vágni kell.

2011. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!