Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degu színesen lát?

A degu színesen lát?

Figyelt kérdés
Vagy fekete-fehérbe mint a hörcsög?
2011. okt. 13. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de régebben nekem nagyon elszaporodtak és emiatt sokat verekedtek ...


25f

2011. okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát szaporodni nem fognak mert külön ketrecbe két fiú... :)
2011. okt. 13. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
minden állat fehér-feketén lát!
2011. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem igaz. Nem tudom, hogy honnan szedted ezt a marhaságot, de pl. a macskák az összes színt látják, kivéve a pirosat nem.
2011. okt. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Lehet, hogy csalódást kell okoznom: rosszul látnak. Ún. mezopikus látásúak, mint a legtöbb rágcsáló, a szürkületre koncentrált, alkonyatkor látnak élesebben, ami nekünk már sokszor sötét. Erős fényben teljesen vakok. A szaglásuk viszont kíváló, és az "antennáikkal" (hosszú bajusz-és szemöldökszőrők, farokbojt szőrei)tökéletesen tájékozódnak. Rendkívüli tulajdonságuk az a különös fényérzékelés, amihez nem kell nyitva lenni a szemüknek (tehát a szürkehályogos degu is ugyanúgy érzékeli)és ez a tobozmiriggyel függ össze, amit szokás "harmadik szemnek" is nevezni." Elvileg a zöld, uv és kék fényt érzékelik.
2011. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az összes rágcsáló közül a tengerimalac érzékeli a színeket.
2011. okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! :)
2011. okt. 15. 13:21
 8/9 anonim ***** válasza:
MARCXXX! A mongol futóegerek is látják a színeket.
2011. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11:48 Kösz! Most még okosabb lettem! :) (tényleg)
2011. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!