Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu tartása? (bővebben lent)

Degu tartása? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Légyszi ne honlapokat linkeljetek, már elolvastam szinte az összeset. Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Hétfőn kapok degukat és lenne néhány kérdésem. 1. Széna kell neki? 2. Fürdetőhomok helyett cicaalom is jó? 3. A fürdetőtálka folyamatosan bent legyen? 4. Mennyire lehet megszelídíteni őket? 5. Hörcsögöknek való táp is jó nekik? Válaszokat előre is köszi!
2011. okt. 8. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4 degum van, szóval a tapasztalat megvan :D Szénát adhatsz nekik kiegészítő táplálékként, szeretik, de az sem baj, ha nem mindig van bent nekik. Fürdetőhomok helyett nem jó cicaalom, kizárólag csak olyan fürdetőhomokot adj be nekik, amit erre a célra lehet kapni kisállatkereskedésekben. Nem kell mindig benn lennie a homoknak, én pl. úgy csinálom, hogy a zsákból, amiben megveszem, átöntöm egy befőttesüvegbe, s azt egy héten 2-3-szor beteszem nekik (többször is fel lehet használni, nagyon szeretnek benne hemperegni). Nagyon jól szelidíthetőek, csak arra vigyázz, hogy sose felülről próbáld őket megfogni, mert az ösztöneik miatt attól megijednek (természetes környezetben a ragadozómadarak kapják el őket a magasból), szóval inkább úgy közelíts hozzájuk, hogy lássák a kezed, és ne hirtelen. Viszonylag hamar kézhez szoknak, főleg ha a kezedből eteted őket eleinte. Hörcsögöknek való táp is jó nekik igazából, de én mégis a kizárólag deguknak készült tápot ajánlanám, mert abban megvannak azok az ásványi anyagok, stb. ami nekik szükséges. Én pl. "YOYO Wellness" nevű degukaját adom nekik, 400 ft körül van és elég sok, szóval nem is drága, s ebbe szoktak betenni fadarabokat is, amiken tudják koptatni a fogukat és a körmeiket.
2011. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!!! :)
2011. okt. 8. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta, de! a hörcsögkaja nem jó nekik, mert abban vannak különböző kiegészítők, amik a deguknak károsak, illetve a deguk maximum nasi jelleggel kaphatnak kukoricát és napraforgómagot. Én terményboltban veszek búzát és nyúltápot, ezt fele-fele arányban kapják, mellé széna, zöldségek. Gyümölcsöket is kaphatnak, de azt csak keveset, mert magas a cukortartalmuk. Ami nagyon fontos, hogy semmi cukrosat ne kapjanak! És kereskedésből lesz a degu? Mert akkor lehet, hogy nehezebb lesz megszelídíteni. Tudom, hogy ne honlapot linkeljek, de azért ezt megmutatom, hátha nem találtál rá, mert nagyon jó oldal:) [link]
2011. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nem tenyésztőtől lesz, hanem örökbefogadok, mert a gazdái külföldre költöznek. :) Köszi a honlapot, még nem láttam. :)
2011. okt. 9. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tegyél nekik sokszor szénát, nagyon szeretik, és fontosak a rostok az emésztésükhöz. Az enyémek nagyon szeretik kiválogatni a kedvenc szálakat belőle, nem mindet eszik meg, olyankor újat teszek.

A rágcsálófa, amiket a kajásdobzokba raknak, nálunk kevésnek bizonyult, még egy degunál is az lenne (ketten vannak). Mi néha az erdőből hozunk nekik tölgyfát, vagy akácfát.Vastagabb ágakat teszünk be nekik, imádják rágicsálni, és életfontosságú, hogy koptathassák a fogaikat.

A fürdetőtálka ne legyen bent folyamatosan, mert csak kiborítják, és belekakilnak. Csak addig hagyd bent, amíg használják. Mindenképp homok kell ehhez, amihez a legjobb az állatkereskedésben is kapható fürdetőhomok, mert az nagyon apró szemű. Vészesetben rendes homok is megteszi, de az nem olyan jó, nagyobb és nehezebb szemekből áll. A macskaalom viszont egyáltalán nem alkalmas.

Ha sokat foglalkozol velük, akkor szelídebbek lesznek, de egyfajta ösztönös félelem mindig megmarad bennük. Pl. hirtelen mozdulatok, hangos beszéd. Olyankor nagyon megijedhetnek.

Amit az enyémek nagyon szeretnek, ha a mutatóujjunkkal elkezdjük vakargatni a kis állukat, és a fülük körül.

2011. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!