Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meglehet fürdetni a törpehörcs...

Meglehet fürdetni a törpehörcsögöt? Lesz tőle valami baja?

Figyelt kérdés
Természetesen nem ugy hogy ellepje a víz, hanem egy kicsit bevizezni a szőrét
2009. máj. 1. 17:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
10%
Vizet nem szabad nekik adni,mert felpuffad és megdöglik...ha bevizezed a szőrét,vizes marad...nyalogatja majd magát tehát lehet hogy lesz baja a viztől,mert olyan mintha vizet inna!!!
2009. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell megfürdetni?Tisztálkodik magától minden nap,és az bőven elég....
2009. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

17:18


Ez hülyeség, a hörinek kell víz inni!!

2009. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Inkább ne! A macskát sem fürdetjük. Szerintem egyész nap tisztálkodik.
2009. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%
3.válaszoló!!Bocsi,lehet a végén én nem voltam érthető!De lebeszélném a fürdetésről,mert megdöglene a viztől!Nem kell neki viz!!!
2009. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

nah ne essünk 1másnak.

a kérdező bizonyára azt szereti ha a hörcsöge is tiszta.

az nem igazi tisztálkodás az állatnak h nyalja magát mert a nyála tartalmazhat kórokozókat.


nyugodtan fürdesd de úgy h max a hasa aljáig érjen a víz. lehet pocsolni rá 1kis vizet de a feje környékét ne nagyon mert megfázhat a fején keresztűl és akk meghal.

2009. máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

miért, koszos talán?


nem gondolom, hogy a saját tisztálkodása nem elég... hogyne lenne elég. a szabadban is ennyi a tisztálkodás, pedig ott sokkal több kosz éri őket, mégsincs semmi bajuk.

2009. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%

ők állatok lehet nekik nincs bajunk de nekünk igen is van.

ha kézbe vesszük őket v éppen 1 eltévedt szőrszál könnyen landol az ünnepi kajában okozhat nemvárt reakciókat.

arról nem is beszélve ha beteg vagy és nemvoltál olyan helyen ahol elkaphattál volna vmit is ugyan kirevezethető vissza.? hát csak a hörcsögre.


ha pedig falkában vannak a szabadban akk olyan mind1 h-h tisztálkodnak ott nem ér hozzájuk ember úgysem.

2009. máj. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok!

Erről a kérdésről volt egy elég nagy vita itt pár hónapja. A hörinek NEM KELL VÍZ!! A nedvességet zöldségekből, gyümölcsökből nyeri. Én felnőtt nő vagyok, sok-sok éve vannak hörcsögeim, és soha egy korty vizet nem adtam nekik, friss gyümölcsöt viszont minden áldott nap. Igen szép kort értek/érnek meg az enyémek.

De amikor elkezdtem annak idején foglalkozni velük, elolvasgattam a szakirodalmat, melyben kifejezetten tiltják, hogy a hörcsög ketrecébe víz kerüljön, mert felborogatja, neki nem jó, ha vizes.

Fürdetni meg pláne nem kell!!

Kérlek benneteket, hogy mielőtt megvesztek és hazavisztek bármilyen állatot, nagyon alaposan kérdezgessetek utána, hogy milyen körülmények szükségesek ahhoz, hogy az állatka boldog legyen nálatok, hogyan kell őket gondozni stb., mert ha nem megfelelő a tartásuk, akkor csak szenvednek.

Tehát a hörinek nem kell víz semmilyen formában, és tényleg ne vitatkozzunk ezen, nézzetek, kérdezzetek utána könyvekben, állatorvosnál!

Minden jót mindenkinek!

2009. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

ma 18:09

Jesszus, nyugtass meg, hogy nincs hörcsögöd!!

Kérlek, ne adj ilyen helytelen tanácsot senkinek, még belegondolni is borzalmas, hogy fürdetésre biztatod a kérdezőt!

Én azt javaslom, ha nem bírjátok a szagát, szőrét, akkor inkább ne tartsatok állatot!

2009. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!