Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Menyit kell egy nyúlnak adni...

Menyit kell egy nyúlnak adni enni?

Figyelt kérdés

Szijasztok! Nemrég kaptam meg a nyulam, pár hónapos még csak, és azt szeretném meg tudni, hogy menyi tápot adjak neki, és naponta hányszor? hány teáskanállal? kapna, zabot, árpát és préselt lucernát.

köszi


2011. okt. 20. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Először nem ártott volna utána olvasni :/ (bocs a trolllkodásért:D) Nah szóval a nyúl táplálékának 70%-át teszi ki a széna,lucerna, stb száritott zsálas takarmány, azt nem tudom hogy a préslt lucerna jó-e de én inkább rendeset adok nekik. Árpa is legyen mindig előtte, na meg víz, almát, répát stb édesebb gyümölcsöket ne sokat mert megfososodik. A krumplinak csak a héját lehet, de azt is módjával, hagymaféléket egyáltalán ne adj neki. Szereti a csalánt is. (Egyébként én az árpába keverek egy kevés kukoricát meg és egy pár kanálnyi tápot) Táppal és kukorcával módjával, mert könnyen elhizhat tőle, ha olyan a tép :)
2011. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Na az elsőnek egy szavát se hidd el.

Krumpli minden részét TILOS anyuszinak.

Tápból napi 2x kapjon szűk maréknyit.

Árpára sincs szüksége a nyuszinak.

Hozzá kell őket szoktatni a zöldségekhez, gyümölcsökhöz: ezekben az időkben adj neki kb ujjnyi nagyságút abból, amit még nem evett. Figyeld, hogy van-e valami tőle. Ha nincs, már mehet picivel nagyobb adag is.


Ja és kukoricát is tilos a nyusziknak.

2011. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2.


Igen, te valószínűleg egy mezőgazdász iskolába jársz, és szakképzett oktatók tanították:)) Szerinted miért mondtam, hogy a krumplinak csak a héját adja neki? Tápot Elég csak az etető tálba rakni, és akkor feltölteni megint, ha elfogy. (nem értem egyeseket, hogy ugy féltik a nyulaikat, mint a himestojást...) Egyébként még egy nyulam se döglött meg, Pedig van már egy jó ideje

2011. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodtan linkelhetsz oldalt is, ahol ezt leírják. Mondnai bármit lehet.


Ha akarod belinkelek neked kapásból 10 oldalt, amin azokat írják, amiket én leírtam.

De itt pl szakértők válaszolgatnak, nyugodtan lehet olvasgatni:

[link]


Fogadd el, hogy NINCS igazad.

2011. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Rendben, nem fogok vitatkozni...:)
2011. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm!!!

Hát én a tápból csak kis kanállal adtam neki.

2011. okt. 20. 22:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 4,5 hónapos, de reggel kap egy marék tápot, este pedig egy jó nagy adag zöldséget (általában 2 szál petrezselyemzöld, egy ujjnyi vastag szelet zellergumó, harmad levél káposzta, egy szál reteklevél, 1 nagy szál zellerlevél, fél levél saláta). De persze ezeket néha cserélgetem almára, répára, uborkára vagy ami van.
2011. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

szóval 1 marék tápot kaphat ??

én teáskanálnyit adtam neki mindenböl csak..

2011. okt. 20. 22:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem csak az öregek mondták, hogy ,,K" betűs kajákat ne adjak neki. ( kukorica, karalábé, krumpli karfiol )

Én szénát adok neki, répát, almát, zöldséget. Meg kap tápot, zabot, búzát. De van mikor árpát is kavarok bele. Egy oldalon írták, hogy ezeket lehet adni neki. És víznek állandóan lenni kell elötte.

2011. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az enyém még a marékot is kevesli! Szerintem kaphat, mert késő délutánra már nem marad belőle semmi nálunk, s este 9 körül már hisztizik a vacsoráért. Szerintem a káposztából kicsit kaphat. Csak semmit sem szabad nagy mennyiségben.
2011. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!