Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kell a nyúlnak tápot adni?

Miért kell a nyúlnak tápot adni?

Figyelt kérdés
Változatos étrend, rendszeres zöldség-gyümölcs, széna, friss zöldek fűfélék mellett minek kell még neki pluszban táp is? A természetben is hozzájut ezekből mindenhez, amire szüksége van, táp nélkül is.
2011. júl. 23. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert azok a nyulak másak. Ne feledd, ők mezei, üregi, stb. nyulak, akik megélnek a szabadban is. Viszont az otthon tartott nyulak (törpenyulak, házinyulak) nem maradnának meg a szabadban, mert ők máshoz vannak szokva, más az életmódjuk. Ezért lehet szükségük tápra.
2011. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vad nyulakból tenyésztették!,máshogy viselkedik és mást eszik,így tenyésztették.
2011. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, ezt felfogtam, de mégis mi az a plusz, amihez a tápból hozzájut, de a sokféle változatos zöldségből-gyümölcsből nem??
2011. júl. 25. 10:50
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Több nyuszis oldalon olvastam, hogy valójában a nyusziknak egyáltalán nincs szükségük tápra, csak egy felesleges hizlaló forrás. Ha változatosan kapják a zöld táplálékot meg mindig van előttük széna, a táp elhagyható. Én azért minden este szoktam adni az enyémeknek fél marékkal, mert nagyon szeretik.
2011. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt a szomszédomban nyúltenyészet van, és ott csak tápot kapnak a nyulak. Réti széna is szokottelőttük lenni, de gyümölcöst, zöldséget soha nem látok. És egyáltalán nem kövér hízott állatok. Vágósúlyúak, pedig csak tápon élnek.
2011. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A törpe nyulaknak nem feltétlenül kell tápot adni. (Nekem is van kettő, és csak szénát,zöldségeket, fűféléket, magokat,és néha gyümölcsöt kapnak)
2011. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi pár szem JÓ minőségű táp nem árthat, van benne egy kis + vitamin, ásványi anyagok is- a mi állatorvosunk sem ajánlja a táp etetését egyébként, de azt a fajtát amit mi veszünk "engedélyezi"( Halywood táp).
2011. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sztem törpe nyusziknak, meg ilyesmiknek kell, mert ők ilyen kis tenyésztett mukik, de nekem házi nyulaim voltak, és a tenyésztő azt mondta h ne adjunk! És ennek ellenére jól meg voltak!
2011. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit veszel a boltban zöldséget, az közel sem az a minőség, amit vad korukban a mezőn rágtak, arról nem is beszélve, hogy eleve más dolgokat adsz neki enni, más beltartalmi értékkel. Nem valószínű, hogy a vadonban sok répát vagy salátát találtak volna, ott azt ették, ami volt, azt viszont te nem tudod nekik beszerezni. Valószínűleg elsősorban arra való a táp, hogy ezeket a különbségeket kiküszöbölje, hogy biztosan kapjon minden tápanyagból elégséges mennyiséget.
2011. júl. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!