Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit jelent? (deguk)

Mit jelent? (deguk)

Figyelt kérdés
2 fiú, külön ketrecben, egymás mellett, összeengedtem őket semleges területen és volt egy kis fogcsattogtatás, és az egyik csipkedte a másik farkát meg úgy forgolódtak mintha parancsra menne, tök szabályosan ugyanakkor! :) Bunyó nem volt! Mit gondolnak ilyenkor?
2011. okt. 30. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ismerkedtek
2011. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért csipkedte egyik a másik farkát, mert a farkuk végén levő bojt a dominanciájukat jelzi. Főleg fiúknál, a domináns, alfa degu lerágja a szőrt, a bojtot az alárendelt farkának a végéről. Ez csak egy kis szépséghiba lesz rajta, nem befolyásolja semmiben. De ezt nem mindig csinálják, csak ha nagyon domináns természetűek. A fogcsattogtatás pedig az erőfitogtatás jelképe. Vagy úgy ismerkednek, mint írtad, hogy egymás mellé állnak, topognak, forognak, csattogtatják a fogukat, vagy nagyon összebunyóznak (ez bekövetkezhet az előbbi után is, nem szabad hagyni), vagy egyszerűen megszaglásszák egymást, ez a legpozitívabb. Az jó, ha nem bunyóznak, találkozzanak minél többször:)
2011. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél közéjük egy olyan rácsot amin nem vérnek át de látják egymást és érzik egymás szagát. 1-2 hétig hagyjad őket így azután nézd meg, hogy mit csinálnak. Ha elvannak akkor maradhatnak és minden jó! :) De ha nem akkor tedd újra közéjük legalább még egy hétig. Ha akkor sem javul akkor nincs mit tenni! és csak egyre rosszabb lesz a helyzet! :(
2011. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden nap engedd össze őket kicsit. Előbb utóbb hozzászoknak egymás közelségéhez. Nekem egy hétbe telt,de azóta együtt vannak, mindig egymáson is alszanak.
2011. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!