Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Deguk mellett milyen állatot...

Deguk mellett milyen állatot tarthatok?

Figyelt kérdés
Van 2 degum, szeretnék mellé még állatot, de nem feltétlenül degut (bár imádom őket:). Hatalmas területen vannak, van egy nagy terrárium műsziklákkal, fákkal, bár az alapterülete nem nagy, inkább felfele terjeszkedik. Ebből pedig nyílik felfele még két ketrec egymásra rakva. Szóval terület van, főleg mászva, felfele. Ehhez mérten kéne melléjük valami, ami békében élhet velük. Tapasztalat?
2011. aug. 6. 18:06
1 2
 1/13 Timberwolf ***** válasza:
Már láttam degukat tengerimalacokkal és törpenyulakkal együtt, de szerintem nem túl jó megoldás más állattal összerakni, mivel azok más életkörülményeket igényelnek meg ki tudja milyen betegséget hordozhatnak, ami árthat a deguknak.
2011. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
tengerimalac, csincsilla talán
2011. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

szerintem szerezz be egy struccot, a struccok nagyon szeretik a degukat és jól el is vannak velük.

szerintem a strucc lenne a legjobb választás.

2011. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, tengerimalacban én is gondolkozom, csak az annyira nem tud mászni, hogy kihasználja a helyet. De ha rendes állatkereskedésből veszem, akkor is hordozhat betegséget? Ilyen alapon egy új degu is hozhatja. Tapasztalata senkinek sincs? Köszi a válaszokat :)
2011. aug. 6. 18:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Talán a csincsillának hasonló még a tartásmódja, életmódja, de nem ajánlanám, hogy együtt tartsd őket, már csak a méretkülönbségek miatt se. Na meg egyáltalán nem is biztos, hogy sikerülne őket összeszoktatni. Maradj inkább a degunál.
2011. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is nyúllal és tengerimalaccal láttam együtt.

Egyébként a magas ketrec a hörcsögöknek, a csincsilláknak, a mongol futóegérnek, a patkánynak és a mókusnak jó. (meg persze a degunak) A patkánnyal össze ne ereszd! A mókus drága, és fogalmam sincs, mi sülne ki belőle. A hörcsögöt szerintem megölné :/ A mongol futóegér vagy a csincsilla lehetne a jó választás, ha egyáltalán van olyan, de javítsatok ki ha nem!

Végül én is inkább az új degut ajánlom...

2011. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És vajon a két idős degu elfogadna egy újat vagy vegyek két kicsit? Négy degu már sok lenne :S Bár hely van, de az éjszakai csipogásba beleőrülnék! :P
2011. aug. 6. 18:41
 8/13 Timberwolf ***** válasza:
Mongol futóegérrel össze ne ereszd a degukat, mert a mongik bunyósak nagyon. Nem tűrnek meg más fajt maguk mellett.
2011. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ok :) És a törpehörcsög?
2011. aug. 6. 18:44
 10/13 Timberwolf ***** válasza:
Törpehörcsögöt se. Azok se férnek meg más rágcsálókkal. Plusz őket kicsinálnák a deguk.
2011. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!