Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legideálisabb kisálla...

Melyik a legideálisabb kisállat, egy öt éves gyermeknek? Törpe nyúlra vagy hörcsögre gondoltunk.

Figyelt kérdés

Most látom az időt elérkezettnek arra,hogy az öt éves fiam valamilyen kisállatot kapjon,(a korához képest,érett gondolkodású,felelőség teljes gyermek).

Törpe nyúlra vagy hörcsögre gondoltunk,de szeretném kikérni a véleményeteket arról,hogy melyik is az ideálisabb,és miért?


2009. máj. 6. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia én azt mondom, hogy a tengerimalac a legideálisabb... a nyuszik és a hörcsogök is természetüknél fogva harapósabbak, a tengerimalac meg nem. Ráadásul elég nagy ahhoz, hogy lehessen dögönyözni.

Vagy volt valami külön szempont, ami miatt a nyuszira meg a hörire gondoltatok?

2009. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem preferálom azt, hogy gyermek egy állatot kapjon, hiszen még magáról sem tud gondoskodni. Viszont ha mindenképp szeretnél neki ajándékozni, akkor én csak a hörit ajánlom. Nyúl, cica, kutya semmiképp.
2009. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy az 5 éves gyerek kapja nem úgy kell felfogni szerintem, hogy 100%-osan az ő feladata ellátni az állatot. Viszont igenis tanul felelősséget, ha kap egy kis kedvencet. Egy ekkora gyerektől szerintem épp elég az is, ha csak simogatja és "játszik" azzal az állattal, az etetés, tisztítás úgyis más dolga lesz. Én is a tengerimalacot javasolnám inkább, nagyon kedvesek, elég nagy ahhoz, hogy egy gyerek megfogja és tényleg nem harapnak. Viszont eszméletlenül tudnak visítani :)
2009. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején kaptam egy akváriumot keresztapámtól (pár évvel voltam idősebb, mint a fiad), szép volt, szépek voltak benne a halak, etettem is, de a takarítás már a szüleimre maradt, mert nem bírtam emelgetni, és egy szomszéd kisgyerek nekigurított egy üveggömböt, és megrepedt, na, ez elvette a szüleim kedvét egy darabig, utána pintyeim lettek, velük könnyebb volt bánni, de elrepültek, aztán lett több másik is, de azokat már magam szereztem be.

Ezek alapján kicsi gyereknek olyant vegyetek, amit neki se nehéz takarítani, és nem szökős :-)

Hörcsögnek kis hely is elég, azért lehet praktikus, viszont hátránya, hogy a nem megfelelő nevelés esetén harap (de ez nem evidens, volt olyan hörcsögöm, amelyik teljesen szelíd lett és nem harapta meg az etető kezet), illetve ők éjszakai állatok, vagyis ha van nekik bent kerék, akkor éjszakára ki kell venni, vagy semmiképp se legyen éjjel a szobában, mert éjszaka teker, és nem hagy aludni.

Nyuszim nem volt, viszont hasonló méretű helyet igényelhet, mint egy tengerimalac, az meg volt ismerősnek, és az nagy. A harapósságáról nem tudok nyilatkozni. A tengerimalac nyugis, de tényleg nagy hely kell neki. Ha vállaljátok, akkor közösen takarítsátok a gyerkőccel, ha ilyen állatkátok lesz.

Nekem jelenleg papagájaim vannak és hobbitenyésztő vagyok, nemrég vittek el tőlem egy kis nimfapapagájt 2 hónapos korában, 2 gyerek mellé, nagyon szeretik, és kézszelíd lett a madárka, szóval nem bántja a gyerkőcöket, nem csíp, szabadon van a lakásban (küldtek képeket), takarítása egyszerű, és etetni se probléma, és akár beszélni is megtanulhat, de trükköket mindenképpen, nagy bohóc, ha nincs madártoll vagy por allergia a családban, én gyerek mellé ajánlom a papagájt, mert ők is olyanok, mint a gyerekek, és lehet velük játszani.

2009. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban érett és felelőség teljes, illetve te is utána nézel az igényeinek (mert van neki bőven) akkor mehet a nyúl, mert rendkívül barátságosra lehet nevelni, amit a fiad nagyon értékelne, hisz nem csak egy felelősségre nevelő élőlényt kapna, hanem egy barátot is.

De ez elég zsákbamacska, pont a saját példámon tudom mondani, hogy nem minden nyusziból lesz bújós típus, az enyém pl elég érdek barát :P

Meg megeshet az is, hogy a saját ketrecében harapós lesz, ez se 100% de megeshet, az én nyuszim soha nem harapna meg senkit, félelemből se, de van olyan aki nagyon védi a területét.

No meg az elején óvatosan kell vele barátkozni, mert ha hirtelen mindenki simogatja, akkor megijed és soha nem lesz barátságos.


A hörcsögök valóban könnyen harapóssá válhatnak, és nehezebb kivívni a barátságát szerintem, mint egy nyuszinak. Persze lehet hogy ez nem így van, nekem ez a tapasztalatom.


Macska, vagy egy apró termetű kutya? Csak mert ezek sokkal könnyebben barátkoznak, mint a fent említett két állat, és hasonló szintű problémákat tudnak okozni, mint egy nyúl.


Tengeri malacot, meg egyéb élőlényeket nem nagyon ismerek, mert nekem sosem volt.

Minden esetre én jó ötletnek tartom ezt az állat témát, hisz ha már alapból egy elég felelősség teljesebb gyerek, akkor ezzel még többet tanulhat, és felnőtt korára nagyon jó ember válhat belőle, most meg túl sok mindent nem tud elrontani, hiszen ott vagytok ti, a szülei, hogy segítsetek, tehát ha valamelyik állatra azt mondjátok, hogy ezt tudnánk tartani, akkor hajrá :)

2009. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem aranyhal....az bizonyos mértékű felelősség, gondoskodás, így megtanulja hogyan kell egy állattal bánni, mégis igénytelenebb és sokkal biztonságosabb mint egy rágcsáló!


5 évesen még korai azt várni a gyerektől hogy körültekintően fogjon meg egy kis szőrös állatot, és ebből akár baj is lehet. Megnyomorgatja, az megharapja, vagy elpusztul és máris van egy rossz tapasztalata az állattartással kapcsolatban.


8-10 évesen már alkalmasabb lenne.

2009. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tengericocira dobom a voksom...a tökéletes kedvenc!:DDD
2009. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legideálisabbnak a tengerimalac tűnik,de ez erősen személyiség függő is,ehhez ismerni kell a gyermeket.
2009. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!