Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok! Mikor (hány hónapos...

Nyuszisok! Mikor (hány hónapos korban) a leg"ideálisabb" egy bak nyuszi ivartalanítása?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól lehet a nyuszikat ivartalaníttatni, addig szükségük van a hormonokra a fejlődéshez. Onnantól viszont minél előbb érdemes (nem rögződnek a rossz szokások és minél fiatalabb a nyuszi, annál alacsonyabb az altatás kockázata) :)

Mennyi idős a kiskrapek?

2011. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez változó. Amikor már leszállt mindkét heréje. Olyan is van, hogy egy baknak sosem száll le az egyik, vagy akár mindkét heréje.

Én nyuszim is ezért lett csak fél évesen ivartalanítva, mert az egyik egy kicsit megkésett. :)


Így tudod megnézni, hogy leszálltak-e: hátára fekteted/ülteted őt, és a hasa alján elkezdesz tapogatni. Ha találsz két, kb. lóbab méretű és formájú valamit a hasból "kitüremkedve", akkor jó és viheted. Nagyon könnyű lesz egyébként észrevenni. Amikor én megtatáltam az egyik golyszliját, először azt hittem, valami daganat, hát volt pánik és orvoshozfutkosás. :)

2011. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sir Hopkins most töltötte be a 4. hónapos életkorát! :) Akkor gondolom úgy február, március lenne már jó? Ja, a két kis lóbabot már látom :) :) !!
2011. nov. 11. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon cuki neve van :DD

Nyugodtan viheted már akkor, ha betöltötte a 6 hónapos kort. Én talán 1-2 hetet vártam.. Én már nagyon vártam, össze-vissza jelölgette bogyóval a nyuszim a lakást...

2011. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos kor körül ideális. Mi is most készülünk rá, a 8. hónapban. 6 hónaposan vittem volna én is(mert erősek az ivaros tünetek :D) de az orvos azt ajánlotta, hogy érdemes megvárni a 8 hónapos kort. :)
2011. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, remélem átvészeljük addig ezt a pár hónapot. :D Még szerencsére nem változott meg a viselkedése, de még kicsike hozzá, majd pár hét múlva meglátjuk. :)
2011. nov. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!