Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a nyúl a nyúltápon...

Mit eszik a nyúl a nyúltápon kívül?

Figyelt kérdés
Nem díszállatokról van szó hanem, haszonállatokról. Ki lehet hagyni az étrendjükből a nyúltápot? Miket lehet helyette? Búza, kukorica megfelelő erre a feladatra? Bármi érdekel, ami nem nyúltáp. (3 kg körüli 5 hónapos fehér nyulakról van szó, azt hiszem pannon nyulak, vagy legalábbis arra hasonlítanak.)
2011. nov. 15. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
zöldségeket
2011. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem jól kérdeztem meg, de leginkább az érdekelne, hogy ha búzát és kukoricát adok nekik az elég?
2011. nov. 15. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Az első bekezdést ajánlom figyelmedbe.

Amikor nyulakat tenyésztettem,kukoricát,búzát,zöldségek levelét,füvet,szénát,szárazkenyeret,almát,karalábét adtam nekik.

2011. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Apukám ad nekik nyúltápot, szárazkenyér kockát, zöldet (répa, krumplihéj, salátamaradék, stb.)és sok vizet. Hogy a tápot mivel lehet kiváltani azt nem tudom, de szerintem az állateledel boltba (ahol amúgy a nyúltápot vennéd) megmondja az eladó. Láttam már bácsikát venni mindenféle magok keverékéből, ő is a kisunokája nyulának vitte, de nem tudom, mik voltak benne. Az eladó állította neki össze.
2011. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sema dok mindíg tápot a nyuszimnak de azért szoktam! Búzát és kukuricót kap vegyesbe, Havonta tartok nagybevásárlást és akkor veszek kb 1 hétre való nyúltápot amit úgy adok neki, hogy a búza3kukorica mellé. Emellett még szénát kap.
2011. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a zőccséget én is lehagytam! Mivel most nincs semmi a kertben, nem igazán kap. krumplihéj, répa, takarmányrépa levelét szokta kapni, meg salátát
2011. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2011. nov. 15. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
krumplihéjat NE adj a nyúlnak ! Csak a "húsát" add neki, mivel valamilyen méreg van a héjában, ami tönkre vágja a máját...
2011. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#8/8-nak:

Azért butaságot ne írj!

Ha a krumplihéjban méreg lenne, már én sem élnék! Meg Te sem, ha eszel krumplit.

A nyúlnak inkább fonnyadt zöldséget lehet adni, valamint száraz szénát, magokat, nagyon kevés kukoricát, mert abban sok a kalória és nagyon elhízik. Gyakorlatilag mindenféle gabonát lehet adni, de mivel haszonállatról van szó ezért nyilván keveset mozog, tehát könnyen elhízik, tehát erre nagyon figyelj oda. De a neten ha utánakeresel szakértői oldalakon mindent megtalálsz.

2013. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!