Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám rávenni az...

Hogyan tudnám rávenni az aranyhörcsögömet, hogy használja a futókereket?

Figyelt kérdés

Nem mászik bele és nem fut benne (3 napja van nálam). Melléáll és úgy pörgeti néha, de jobb lenne, ha bemászna és rendeltetésszerűen használná.


Az átlátszó műanyag direkt erre való hörcsögházba se nagyon mászik be, inkább mellette alszik.


Aki tud, kérem segítsen. Köszönöm! :)


2011. nov. 25. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy még nem szokta meg az új helyet.Az én hörim is eleinte nem akart az itatóból inni.Egyszer csak azt vettem észre hogy zörög valami.Azt hittem hogy rágja a ketrecet de láttam hogy iszik.


Várj egy kicsit, lehet hogy nemsokára kerekezik :)

2011. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a hörcsögök nem annyira szeretik az olyan fajta mókuskereket ami egyoldalú, tehát amit a ketrechez lehet rögzíteni, viszont a rácsos mókuskereket ahol mindkét oldalán be tudnak mászni, azt imádják! Az nem létezik, ha olyan van neki, hogy nem mászik bele! Ha nem olyan van neki, akkor gyorsan szerezz be! Az egyik hörimnek én is most vettem egy ilyen 18,5 cm átmérőjű műanyag színes rácsosat és nem tud betelni vele úgy szereti, míg a rácshoz szerelt kisebb átmérőjű mókuskerékben alig játszott.
2011. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor az enyém az egyetlen olyan höri aki nem megy bele :) Pedig 2 oldalról belemenős, olyan amilyet Te leírtál.
2011. nov. 26. 11:34
 4/7 A kérdező kommentje:

Jelentem, vettem egy nagyobb kereket, és ebbe már belemegy. sőt ki se jön belőle. :D:D

Megjegyezném tehát, hogy aki aranyhörcsöggel próbálkozik, ne vegye meg a tescoban és auchanban kapható 600ft-os, 12 centis műanyag kereket, hanem vegyen legalább 15ös, vagy nagyobb fémet!

Öröm nézni benne :) Már nem csak gubbaszt a kuckóban :):)

2011. nov. 30. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok!


Na látod! Mondtam én, hogy nagyobb kell neki! Szíria aranyhörcsög a legjobban érzi magát egy legalább 18 cm átmérőjű kerékben. Főleg mikor már megnő, hát a kis 12 cm-esben alig fér bele, nem neki való. Szóval már a kezdetek kezdetén célszerű rögtön beszerezni egy nagy átmérőjű mókuskereket a szíriai aranyhörinek!

2011. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Este 9-10 körül elkezdi tekerni, és mikor reggel munkába megyek, 7-kor, még mindig benne van :D

Éjjel néhányszor 1-1 percre hagyja csak abba, gondolom akkor eszik vagy iszik, aztán gyúr tovább :)

2011. dec. 2. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az én hörim (az anyuci) minden nap pontban fél 6-kor kezd neki és reggelig nyomja. Bár mostanában közben alszik is. A kicsinyei, akik már nem is olyan kicsik, mert már 7 hetesek lesznek, ők is önálló életet élnek. Eleinte ők kb. este 9-10 körül ébredtek fel. Mostanában pedig már egyre korábban, most már kb. akkor, amikor az anyjuk.
2011. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!