Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac rühesség ellen?...

Tengerimalac rühesség ellen? (többi lent)?

Figyelt kérdés
A Biogance Repellent Cat Sampon, külső élősködők elleni sampon macskáknak hatásos a tengerimalac rühessége ellen? Ha tudtok valami jobbat, írjátok le légyszi, hogy ti mivel fürdettétek a malacotokat! Köszönöm...
2011. dec. 4. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekünk is volt a tengerimalacba vmi kis élősködő. Megmutattuk az állatorvosnak, ő azt mondta h ez vmi atka lehet és ő adott egy apmullát amit vízben kellett felhigítani. Azt hiszem ez a neostromosan nevű oldat volt. Ezzel meg lehet fürdetni kutyát macskát, meg a nyulat is, és az állatorvos azt mondta h ha a nyúlnak jó akkor a tengerimalacnak is. De nem meg kell vele fürdetni csak a szőre közé permetezni. Szerencsére nem lett semmi baja, és az atkák is kimentek belőle.
2011. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
A rüh ellen édeskevés a külső szerek alkalmazása, mivel nem igazán külső élősködő, a bőr alatt él. Rodomectin cseppet kell venni, ezt a bőrére kell kenni meg a vizébe is kell adagolni. De egy állatorvosi látogatás injekcióval együtt olcsóbb.
2011. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, már kapott 8 db injectiót, 8 hétig vittem, de még egy picit mindig hámlik a bőre. Mondta az állatorvos, hogy lehet fürdetni macskáknak való élősködők elleni samponnal. Tehát a kérdés az, hogy ez jó-e rá?????
2011. dec. 4. 12:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia,


MAXIMUM kismacskáknak való samponnal lehet fürdetni! Bővebben pedig itt tudsz utánanézni:


[link]

2011. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a rodomectinről sok fórumon írják, hogy jó, kipróbálom. Már tényleg nem nagyon számít az ár(ésszerű határokon belül :-)), csak gyógyuljon meg:-)
2011. dec. 4. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia,


meggyógyult a malackád?

2011. dec. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia, Tegnap voltunk az orvosnál kontrollon, és azt mondta, hogy már minimális a hámlása, de én azért fürdetném, mert az utólsó injectio óta eltelt már egy hónap, és szerintem már teljesen el kellett volna, hogy múljon. De gondolom akkor el fog, ha nem adott most neki semmit az orvos. Ja, és ez a Biogance sampon, (pont ami nekem kell) pont most szűnt meg.:-(Pedig ez jó lett volna, mert kölyökmacskáknak is lehet, és hypoallergén is.

Meg hát a rühességgel már hónapok óta harcolunk, 2 malackám van, együtt vannak, és csak ezzel az eggyel van gond, ő egy rex malac, fajtatiszta, lehet hogy ez is szerepet játszik abban, hogy gyengébb az immunrendszere, és ezért jön ki rajta. De mindent megteszek a megelőzésért, még a napi adag szénájukat is csírátlanító lámpázom, hogy megölje az atkákat, mert valószínű onnan kapta meg. Eddig sikeresnek bizonyul:-) remélem hosszú távú lesz:-)

Köszönöm az érdeklődésed!

Küldök egy linket, ahol megnézheted a malackáimat: [link]


A Füli a háromszínű, a Csini a fehér, elég félőske.

2011. dec. 15. 10:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon aranyosak a malacaid! :-) Főleg a kinti játszóterükre figyeltem fel! A gemon oldalon regisztráltál? Ha igen, érdemes lenne feltöltened, mert szerintem sokan merítenénk ötletet belőle, illetve hátha te is találsz olyan dolgokat, amiket tudsz hasznosítani! Jó látni még két olyan malacot, akiknek felelős gazdija van!!! :-)))

2011. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-) Igazából ami a képen van mászóka, arra nem másztak fel, de ami a videón van az nagyon bejön nekik:-) Megnézem, és regisztrálok arra az oldalra.

További szép napot :-)

2011. dec. 17. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Sikerült regisztrálnod?:) Ott meg tudom mutatni én is a malikáimat.. :)
2011. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!