Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacotokat hogy...

A tengerimalacotokat hogy szoktattátok rá hogy kijöjjön a ketrecből futni, de aztán gond nélkül vissza is lehet pakolni?

Figyelt kérdés
Az enyéimet ha kiengedem nem tudom összeszedni:D El sem tudom képzelni hogy hogy lehetne ehhez szoktatni őket. Félek kiengedni őket, pedig jó lenne ha rohangálhatnának egy kicsit. Sajnos nem is kezesek még, csak kergetőzés után tudom kivenni őket a ketrecből is. Ti hogy szoktattátok hozzá őket?
2011. dec. 11. 22:56
 1/4 Norina86 ***** válasza:
Ha kiveszed őket, két verzió van: ölbe veszed és simogatod,vagy hagyod őket kint futkosni egy kicsit. Ha még nem kézszelídek, érdemes mindennap ölbe venni őket 15-15 percre simizni, egyszerre is ölbe veheted a kettőt, hogy megszokjanak. Ha kiengeded őket, mondjuk egy nagy törülközőre tedd ki a padlón vagy kanapén, esetleg a ketrec előtt és ülj oda, hogy ne tudjanak messzire szaladni. Felderítik a terepet, utána vissza tudod őket pakolni. Nagy területen félhetnek is, és fedezéket keresnek, ezért nem tudod őket összeszedni.
2011. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Hát, majd idővel csak megszoknak. 1 volt csak 2 lett belőle ezért már párhete nem vettem ki, lehet ez is a gond hogy nem kezes. Na majd próbálkozom:)
2011. dec. 12. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyémek ki tudnak jönni maguktól és kettő kivételével haza is mennek, ha megunták a kinti játékot. Leveszem a rácsot és csak a tálca marad, abból meg könnyen ki tudnak mászni. Igazából szerintem érdekessé kell tenni a környezetüket, hogy legyen kedvük kijönni. Előbb-utóbb felkapaszkodnak a szélére, hogy körülnézzenek, és ha látnak pl. egy nagy kupac szénacsomót, akkor ez motiválja őket.
2011. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Norina86 ***** válasza:

A malacaid csak akkor lesznek kezesek, ha mindennap foglalkozol velük, kiveszed őket simogatni. Ha kevés időd van, 15-20 perc a minimum. ha nincs velük napi kontaktus, nem kötődnek majd hozzád, hisz illat, íz, simizés után jegyzik meg, hogy te vagy a gazdi, és nem csak egy kéz, aki bedobja a kaját.

A háziállatoknál(nyuszi, hörcsög, tengerimalac) a sima ketrec, még ha ketten vannak is, ingerszegény környezet, a gazdi törődésétől kapják meg a napi élményeket.

Az utolsó kommentben ez a kiengedési mód nagyon jó, akkor érdekes nekik az új terep, ha van mit felfedezni pl. szénacsomó, zöldségfalatkák, és ilyenkor is imádják a simit mászkálás közben. Ez több időt igényel, mert akkor lesznek ilyen jól neveltek, ha megvárjuk míg maguktól megunják és "hazamennek". Én inkább kiveszem őket a kanapéra egy törülközőre, és akkor a párnák meg én vagyok a tereptárgy, és bő fél óra után visszapakolom őket.

2011. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!