Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac étvágytalanság?

Santiego007 kérdése:

Tengerimalac étvágytalanság?

Figyelt kérdés
A tengerimalacom tüdőgyulladást kapott de már "elvileg" kikezelték antibiotikummal viszont enni nem akar és a kedve is elég rossz. Nem tud valaki ajánlani valamilyen, étvágyfokozót vagy probiotikumot vagy valamit amitől legalább megjönne az étvágya ?
2011. dec. 27. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
egy társ <3
2011. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Neki nem társ kell,mert elég sokat van vele foglalkozva és eddig is jól el volt társ nélkül,csak nemrégiben kapot egy tüdőgyulladást amit az orvos antibiotikummal talán jól kikezelt bár az is kétséges és most nem eszik nem iszik.
2011. dec. 27. 09:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Vidd vissza az állatorvoshoz, ha nem akarod elveszíteni! Ne kísérletezz otthon, mert lehet, hogy mire visszavinnéd, már késő lesz!
2011. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg ki kellene próbálni egy társat, ha nincs neki, de persze csak akkor ha már gyógyultnak nyílvánították, nehogy elkapjon valamit a másik mali is.

Lehet hogy idáig elvolt társ nélkül, de ha lenne kivel virgonckodnia, vagy látná hogy a másik mali eszik, akkor talán életre kelne végre a malackád. Kezdő malactartóként én is azt hittem eleget foglalkozunk Teóval, egy idő után már nem futkozott a szobába, nem cikázott, csak gubacsolt a radiátor alatt :( Aztán megsajnáltam, és beláttam kell egy kis társ mellé, és után már együtt kergetőztek kis Borcsival :D

2011. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Norina86 ***** válasza:

Egyetértek, hogy kellene neki egy azonos nemű társ.

Étvágyjavító a Béres csepp. Patikában lehet kapni üveg szemcseppentőt, abba felszívni 1-2 cseppnyit és közvetlenül a szájába adni naponta egyszer 1 hétig. Zöldségből dupla adag: répa, cékla, alma ezek tápanyagdúsak.

Antibiotikumozás alatt kapott probiotikumot? Ha nem, az antibiotikum kiölte a bélbaktériumok nagy részét. Állatpatikából Bio-Lapis nevű probiotikum, nyulaknak készült eredetileg, 1/4-et beadni reggel, este legalább 5 napig.

2011. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Feltétlen vegyél neki C-vitamin cseppet (ember patika) és közvetlenül a pofijába fecskendővel (patika) add be neki. Párolhatsz vagy turmixolhatsz neki fecskendőbe zöldségeket és azzal a trutyival próbáld etetni naponta többször. Fontos, hogy egyen szénát mert túlnő a foga és további gondok lesznek. Ha kell szálanként kínáld neki (enyhén) erőszakosan, hogy egyen szénát. A Bio-Lapis por most nagyon fontos (állatpatika) ez egy probiotikum. Segít az emésztését helyreállítani.

És a tengerimalac társas lény vegyél vagy fogadj örökbe neki azonos nemű társat vagy Ivartalanított fiúcska mellé kislányt. Az, hogy eddig nem volt neki társa nagyon sajnálatos de ne foszd meg attól amire piros betűs szüksége van! Ha napokig nem eszik egy tengerimalac önmérgezési folyamat indul be és az visszafordíthatatlan!!!! Muszáj ennie különben elpusztul ezt minden valamire való állatorvos tudja és figyelmeztet is rá minden gazdit. Majd írd meg, hogy van a malackád.

2011. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ma reggel meghalt. Nem evett,nem ivott, az utolsó percekben már lábra se tudott állni.... :(
2011. dec. 30. 13:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos valószínű már az önmérgezési folyamat volt a halálának az oka. Nagyon sajnálom. Viszont ha privátban megkeresel szívesen ajánlok neked egy jó állatorvost aki ért a kisállatokhoz a környékeden, ha szeretnél a továbbiakban majd valamikor újra malackát. Mert nekem valami nem stimmelt ebben az orvosi kezelésben...
2011. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm, de állat nekem most egy darabig nem kell. Elég lesz Őt is kiheverni. Mindig az eszembe van, ahogy belépek a szobába egyből érzem,hogy valami/valaki hiányzik.
2011. dec. 30. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnàlom :(
2011. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!