Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor nyulat fürdetek használh...

Mikor nyulat fürdetek használhatom a samponom?

Figyelt kérdés
Láttam már nyúlsampont, de mivel nem fürdetem gyakran, nem akartam megvenni...
2012. jan. 3. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nem, esetleg babát. vagy egy ici-pici szappant, babaszappant, 100ft
2012. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, most lehet, h le leszek pontozva, de nem kell a nyulat fürdetni (sampon van, tudom, én is láttam már), nekem lassan 3 éve van nyuszim, és még egyszer sem fürdött, és köszöni, így is jól van.

Egyrészt azért, mert az egyik legtisztább állat, ha megfigyeled, folyton tisztogatja, nyalogatja magát.

Másrészt a füle igen kényes része, ha víz megy bele, az elég nagy baj.

Egyébként beírtam google keresőbe, hogy törpenyúl, fürdetés, ezek az első néhány oldal közül vannak, amit kiadott, itt sem említik, h a nyulat fürdetni kéne...

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1740011-m..

2012. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt egy hófehér nyuszim kiskoromban. Nem rémlik, hogy azt valaki meg megfürdette volna és mégis nagyon tiszta szép szőre volt.
2012. jan. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sampont ne!

Még a rendes bolti sampon se való a nyusziknak, az is csak egy reklámfogás, amit le akarnak nyomni a fogyasztói társadalom torkán.

Nem való sampon a nyusziknak. Csak abba gondolj bele, hogy ők utána megtisztogatják magukat újra és képtelenség teljesen kimosni a bundájukat.


Egyébként miért fürdeted gyakran? Koszos lesz, vagy miért?

Az enyém talán tavalyelőtt nyáron volt lezuhanyoztatva, az is azért, mert nagyon meleg volt...

A nyulaknál tisztább állatot nem nagyon ismerek...

2012. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyulat teljesen felesleges fürdetni, ha csak nincs a bundáján valami olyan szennyeződés, amit maga ne tudna letisztogatni. Többet árt neki, mint használ. De ha fürdeted, akkor se samponnal. Ha lehet, inkább csak tiszta vízzel. Soha nem fürdettem még a nyuszimat, mégis gyönyörű a bundája, és jó az illata. A nyuszik gyönyörű szépen tisztán tartják magukat, azért nyalakodnak olyan sokat.
2012. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem szabad fürdeni őket


nekem állatorvos mondta

2012. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell megfürdetni, ha valamibe belemászott és olyan lett, vagy beteg volt és a széklete rátapadt bundájára. De akkor sem kell kádban zuhanyoztatni, főleg ilyenkor télen nem.

Nyáron ha nagy meleg van, vizes ronggyal érdemes törölgetni, vagy beleállítani egy lavór langyos vízbe.

egyébként a samponról és a nyúllal kapcsolatban csak annyi biztos, hogy a nyulakon tesztelik le hogy mennyire csípi a szemet (csepegtetik a szemükbe) ez a nincs több könnycsepp formula tesztelése.

Tehát ha sampon akkora a leggyengébbet ne állatokon teszteltet (etikai okokból) használj.

2012. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!