Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlotok...

Milyen kisállatot ajánlotok tömbházba?

Figyelt kérdés
Kis helyen elférő, nem túl zajos kisállatot szeretnék. Lehetőleg könnyen beszerezhetőt, olcsót és amit könnyen lehet etetni. Macskánál és kutyánál kisebb, lehetőleg ne teknőst. Még sulis vagyok, úgyhogy nincs annyi időm rá. Van ötletetek? Előre is köszönöm!
2012. jan. 4. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
dzsungáriai törpehörcsög. :)
2012. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig én tekit akartam javasolni, két hónapja kaptam őket,és irtó jópofák.

De bocsi,akkor nem tudok ötletet adni.

2012. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
törpenyuszi?
2012. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is a teknős mellett voksolok. Nekem görög tekim van, szárazföldi,így még a víz cseréjével sem kell bajlódni. és imádom.
2012. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja-ja törpenyúúll...anak adni kell répát , magvakat kis szénát...és persze vizet és nem várja el az órás simogatást nekem van 8 házi nyuszim ...abból az egyik törpenyuszi ...hörcsögöt azért nem ajánlok mert megszereted és 3 év múlva meg elveszíted :)
2012. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na lássuk foglaljuk össze a kívánságaidat:

Kicsi legyen, olcsó, csendes, könnyen beszerezhető, könnyen etethető (bár nem értem ez mit takar), nincs időd rá...

Hát őszintén szólva nem sok minden lehet neked ajánlani. Alapjában véve minden kisállattal kell foglalkozni. Lehet, hogy az állatka nem lesz drága de a felszerelés, eszközök, kellékek nem lesznek olcsók és ha beteg lesz teljesen mindegy milyen baja lesz ki kell tudnod fizetni az orvost ahova el kell jutnod és aznap nem pedig hetek múlva. A mai világban bármi beszerezhető könnyen nézd meg az internetes áruházakat cukormókustól, madárpókig, repülőmókus és afrikai fehérhasú törpesün is kapható.

Nem zajos: a törpesüni nem ad ki hangot de éjszakai állat tehát jön-megy futókerekezik eszik és nem olcsó maga az állat sem és rovarokat eszik amit nem a kertből hanem boltból kell neki venni és legalább 100*50 hely kell neki.

Ugyanekkora hely kell a tengerimalacnak is amit nem szabad egyedül tartani, de ők kommunikatív állatok. A pókok kevésbé igényesek, csendesek, kisebb helyen is elférnek és nem esznek naponta nem tudom ez mennyire érdekel. Az akváriumban úszkáló halak is csendesek, könnyű őket etetni, könnyű beszerezni, de felszerelést ők is igényelnek.

A hörcsög aranyos, kisebb hely kell neki mint tengerimalacnak meg a sünnek de ő is igényli a törődést. Rég volt hörim de alapvetően csendesnek emlékszem rá.

Amiket kevésbé ismerek és talán még szoba kerülhetnek: patkányok, degu, csincsilla, egér

Arra is gondj, hogy ha elmész otthonról (nyaralás, fősuli...) akkor is kell valaki aki majd ellátja az állatkádat vagy magaddal kell vinned.

Ezek után te melyik állatot választanád? :)

2012. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok eszembe jutott még néhány állat de ezeket sem ismerem annyira:

gekko, kaméleon, gyík, kígyók, kis rája...

2012. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ és azt a könnyen lehet etetni dolgot úgy értettem, hogy pl. kigyónak kell egér, azt meg már megint tartani kell...
2012. jan. 4. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki a törpenyulat ajánlotta, az vagy nem tartott még nyulat, vagy nem együtt élt vele. Ugyanis kb a kérdező minden kitételének ellentmond: nem fér el kis helyen (a ketrecből min a 100*50 cm-es a jó), zajos, főleg éjszaka, meg mikor nekiáll pörögni a ketrecben és dobálózni. És idő is kell hozzá, ugyanis ő nem a ketrecben él, napi legalább 1-2 órára ki kell engedni.

Félreértés ne essék, nekem is van nyuszóm és imádom, de ne ajánljunk a kérdezőnek olyan állatot, amit esetleg megvesz, és nem tudja a megfelelő körülményeket biztosítani neki, esetleg megbánja a választást.

2012. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!