Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Görényünk panda mintás?

A Görényünk panda mintás?

Figyelt kérdés
Mikor vettük a görénykét elég sötét volt a szőre. Maszkja is volt.Azt mondták, hogy ahogy nő még sötétebb lesz.De a mi görink kivilágosodott.Eltünt a maszkja teljesen, halvány gyűrű maradt a szeme körül.A lábai és farka sötét + a háta a farkánál kicsit sötét.Mindenhol máshol fehér.

2012. jan. 8. 20:51
 1/6 Angelus Lanx ***** válasza:

A Ti vadászgörényetek egy úgynevezett "Marked White" színű és valamely más színvilággal rendelkező vadászgörény keveréke.

Ezen a linken mutatok egy példát, de ez a "Marked White" szín:

[link]

Szóval a háta és a farka ettől a fajta színtől van, a szeme körül és a lábán, pedig valamelyik másiktól.

Ha egész sötét, akkor "Sable Mask" színtől, ha csak sötét, akkor pedig "Chocolate" színárnyalattól.

Miután ezeket már leírtam - nem törlöm ki, mert érdekelhet -, azután jövök rá, hogy a Tiétek egy ritka színnel - ritkán tiszta - "Sable Panda" rendelkezik.


Link a színhez: [link]


Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi..Pontosan úgy néz ki mint a második képen szereplő göri..Pontosan!!
2012. jan. 16. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
A második képen lévő görire én sziámit mondanék,annak ilyen sötét a lába és világos a teste:)
2012. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ez a bézs szín :D
2013. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második képen egy sziám vadas (point sable) görike látható. Magyarországon a szín a világos vadas kategóriába tartozik; Németországban van külön neve is a színnek: Steppeniltis (pusztai görény)

[link]


Semmi esetre sem panda vagy bézs.

2014. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a német oldalt, de csak ezen találkoztam a steppeniltis megnevezéssel. Jo par nemet tenyesztot es tartot ismerek, de meg senki nem hivta így ezt a szint. Angolok nevezik még úgy, hogy point vagy siamese.

A kerdezonek is egyértelműen világos vadas görénye van, ha a háta nagyon világos es a lábai sötétek akkor sziami, de ez a szín MO-n is nagyon ritka.

2014. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!