Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy lógófülű kis nyuszim....

Van egy lógófülű kis nyuszim. De valahogy sehogy nem tudom rávenni hogy ne féljen tőlen. Mindig elszalad ha közelítek. Hogyan tudnám "megszelídíteni"?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lóbálj előtte pl.ropogós salátalevelet,vagy amit nagyon szeret enni,és hagyd,hogy megegye a kezedből.imádni fog egy kis idő elteltével.

Az állatok ilyenek,nem dönthetnek puszta szimpátia alapján,nekik a kajából ered a szimpátia,de utána már nem csak a kaja miatt szeret.Ki fogod tapasztalni....

2009. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen de ahogy mennék felé szalad.

De majd megpróbálom megint.

Köszi

2009. máj. 26. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne lóbálj előtte semmit és legfőképp nem kergesd, hogy elkaphasd.


Az első napok a legnehezebbek, nem csak neked, de neki is. Képzeld el, hogy egy vadidegen helyre kerül, ahol nem ismer senkit és semmit és ösztönből félnie is kell. Borzalmasan megterhelő ez egy kisállat számára.

Tehát előszőr is békén kell hagyni, hogy hozzászokjon az új környezethez. Be kell rakni a kis helyére (ami ideálisan egy minimum 50X100 centis keti, egy kis galériával, vagy házikóval, aminek az aljában akár el is tud bújni és tud nyugodtan szemlélődni. Legalább egy hétig így kell hagyni. Oda lehet menni a ketijéhez és lehet hozzá beszélni szépen, de semmiképp nem szabad elkapni és kiszedni kényszerrel erről a helyről. Mindenképp azt kell éreznie, hogy ez az ő menedéke. Idővel szépen lassan be lehet nyúlni hozzá és meg lehet várni, hogy odajöjjön. Ő fog kezdeményezni, mert a nyúl roppant kiváncsi egy állat, és akkor szépen lassan el lehet kezdeni simizni és fel venni.

De ne felejtsd el, hogy ez idő! Semmiképp nem 1-2 nap. Vannak szelídebb és kicsit félénkebb nyuszik. Szóval türelem és kitartás kell hozzá!

Sok sikert!


Bővebb infó [link]

2009. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Uccsó válaszolónak igaza van.

Oh és nekem sokat segített a kicsikkel, ha leültem v. lefeküdtem a földre, és nem mozdultam. Órákig elvoltam így velük:) Néha odadöcögnek, megszagolnak, ha van egy kis kaja a közeledben, akkor az még jobb. Ne fogd meg, ne simogasd, ne zavard. Ne tisztítsd előtte a ketrecét, mert az az ő territóriuma. És olvass neki esti mesét ha gondolod. Az emberi hang megnyugtatja őket, és könnyebben hozzádszoknak.

2009. máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!!!Szerintem még egy darabig hagyd a ketrecben majd utána ha majd már nem fél tőled annyira és megtudod fogni!!!!azután sokszor vedd az öledbe simogasd !!!beszélj hozzá sokat!!!egy idő után megfogszelidülni!!!
2009. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Semmiképpen ne lóbálj előtte semmit, elég idétlen és számára ijesztő dolog. Nem is szabad utána menni és szinte "kergetni"!


Ezt már egy másik kérdésnél is írtam; hogy

rengeteg türelem kell hozzá, mint minden állathoz! Nem szabad semmit ráerőltetni, sokat kell beszélni hozzá, gyengéden, hogy megszokja a hangod, így egy idő után már inkább megnyugtatja és nem fog félni, mert tudja, hogy ez a gazdi hangja. Ugyanez vonatkozik a szaglásra is, ha már kezdeményez akkor sokszor finoman hagyjad hogy szaglásszon, így később azt is beazonosítja. A ketrecébe ne nyúlkálj (hogy stílusos legyek), úgy értem ha bent van, azt kell éreznie az az Ő birodalma. Szóval beszéddel, nyugalommal hagyd egy kicsit, várd meg míg Ő kezdeményez és akkor folytasd ugyanígy RENGETEG TÜRELEMMEL. Később etetheted a tenyeredből is. Soha ne legyél hangos vele, pláne ha ennyire félénk!! És ha már engedi sokat simogasd!


De tényleg sokat beszélj hozzá, olvass fel neki, beszéld meg vele mi bánt Téged, milyen volt a napod, mennyire szereted őt..hisz Ő nem csak egy nyuszi, éreznie kell a bizalmat.. Ha már úgy érzed eleget volt a ketrecében és úgy látod rajta megbékélt, akkor ha kiengeded, ugyanúgy ülj le hozzá és várd meg míg ismerkedik...ha meghallja az ismert hangot, megérzi a szagot és így tovább, szerintem előbb v. utóbb célba érsz! ;)

Sok sikert és türelmet hozzá!!!

2009. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

van egy lógó faszom.

mióta rendszeresen kicsapom, egyre többször áll.

2010. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!