Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most vettünk egy tengerimalaco...

Most vettünk egy tengerimalacot és naygon vékony, hogy tudnám felhízlalni vagy valahogy hoyg enlegyen olyan vékony?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A tengerimalacot nem szabad egyedül tartani, azonos nemű társ kell neki vagy ivartalanított fiúcska mellé lány mali(k).

Nagyon vékony... tág fogalom. Mérd le kérlek, hogy pontosan milyen súlyban van. Mennyi idős, felnőtt vagy frissen mamától leválasztott kölyök?

2012. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fhu aza baj hogy nemtudom hogy mijen idos mert nemtudta az eladó se :( de amikor simogatam kivoltak a bordáí
2012. jan. 14. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, akkor nem értem mér vetted meg...
2012. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Azért vette meg mert állatbarát és szeretne segíteni egy élőlénynek, hogy jobb élete lehessen. Nem értem mi ebben a hihetetlen....

Azt azért látni rajta, hogy kifejlett (nagy) tengerimalacot vettél vagy még egy tenyérben bőven elférő picike malackát. Ha mint van a bordája az valóban nem jó. Mérd meg konyhai mérlegen mert fontos lenne tudni a súlyát.

Ha viszont ilyen rossz állapotban van érdemes lenne (hozzáértő!) dokihoz vinni mert lehet más baja is van... Ha írsz privit javaslok a lakhelyed mellett hozzáértő orvost.

Addig is vegyél neki (humán patika) Cebion- cseppet (c-vitamin) és hozzá kis fecskendőt (20ft) és közvetlenül a pofijába adjál neki 5 cseppet naponta. Állatpatikában kapsz Bio-Lapis port tengerimalacoknak és abból is kéne neki adni naponta fél-fél zacskót reggel és este kevés vízben feloldva szintén (nagyobb méretű) fecskendőből. Ez probiotikum segít helyrehozni a pocakját. És figyelj rá, hogy széna és víz mindig legyen előtte.

2012. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Norina86 ***** válasza:

A tengerimalacok szeretik a friss zöldséget, ezért tegyél be neki többet pl. 6-7 karika répát, 2-3 cikk almát, vagy céklát, 1-2 karika fehér paprikát, hogy változatos legyen, és legyen előtte széna is. Ha látod, hogy naponta többször eszik, akkor nem lesz gond.

C-vitamin fontos, meg Béres-csepp. Ha vettél fecskendőt, kb 1 egységnyi, 0,1 ml Béres-cseppet naponta egyszer a szájába adni (7 napos egy kúra), étvágyhozó.

A Bio Lapis probiotikum, a soványság miatt lehet bélproblémája is, és vitaminok is vannak benne, 1/4 vízben feloldva reggel, este 3-5 napig. Sürgősen be kellene ezeket a dolgokat szerezned, mert ha ennyire sovány, akár az élete is veszélyben lehet. Néhány napon belül javulnia kellene, ha mozgékony, az jó.

Milyen a hossza? Le tudod mérni a súlyát, mekkora a súlya? milyen hosszú a szőre? Ha körbesimogatod, a bőrén minden rendben van?

2012. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a segítségeteket majd megpróbálom lemérni a testén nemvettem semi furcsát eszre de étváygaq az van és mozogni is mozog és majd beszerzem azokat a gyógyszereket emg stb. nagyon szépen koszonom a segitsegeteket es amint lemertem a súlyát majd leírom
2012. jan. 16. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki társat! A tengik társas lények, a szabadban is falkákban vannak!
2012. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!