Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell a patkánynak enni...

Gaxal kérdése:

Mit kell a patkánynak enni adni? És ketrecet honnan vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Patkánykaját. Bemész egy állateledel boltba, és kiválasztasz egy szimpatikusat. Arra figyelj, hogy ha nem pelletált tápot veszel, hanem magosat, akkor egyen meg belőle mindent, mielőtt újratöltöd a tálját (hajlamosak kiválogatni a finom falatokat, és otthagyni a lényeget, ezért jobb a pelletált tép, mert abból nem tud válogatni). Mellé gyümölcsök, zöldségek, pl. alma, répa, körte, uborka. A teljes értékű patkánytápok általában fedezik a fehérjeszükségletet is, de néha adhatsz jutalomfalatnak kis sajtot, főtt tojást, túrót, főtt husit. Ketrecet pl. vateráról, legalább ekkora kell: [link]
2012. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ajsa ***** válasza:
38%
A patkány bármit megeszik. Én ami az ebédből marad azt adok neki. Sőt néha kiengedem és a konyhapulton találom meg, ahogy takarít. Nehogy vegyél neki tápot. Egy darab kenyér vagy kolbász, vagy macskakaja, répa, bármi... Ketrecet meg ügyesen vaterázz. Ne legyen túl kicsi, és tudjon benne mászkálni:)
2012. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a vaterán nem találok ketrecet linkelnétek?
2012. jan. 20. 17:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindent megesznek amit te, de azért lehet adni nekik pluszban magokat, kukoricát, szotyit, ill olyat ami koptatja a fogukat. Jobb ha 2 patit tartasz együtt, mert ők megnevelik egymást és nem lesznek olyan agresszívek. Az Atlantisz dísszállatban valamikor láttam nagy méretű csincsilla ketrecet aminek 1cm sűrű volt a rácsa. Azon nem férnének ki. Az olyan 50x70x60 körüli volt. Abban tudnának mászkálni, voltak polcok is benne. Persze lehet hogy már nincs nekik, mostanában nem néztem.

Aztán utólag lehet még beletenni faléceket, faágakat, kis házikót, itatót, szénát, A4-es papírokat, azzal elvannak, építenek belőle fészket a házba.

2012. jan. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem túl nagy ez, de talán még jó

[link]


Én mondjuk csináltam olyat, hogy Obiban vettem egy 60cm magas és 10 méter hosszú (tekercs) nyúlrácsot, 1x1cm rácsmérettel ponthegesztett ezüst színű rácsot, kb 5 ezerért. Aztán fogtam fa lécekből építettem egy keretet ez olyan 50x50x70 cm magas volt, és rászögeltem a rácsot.

A tetején hagytam egy nagy lukat, oda rátettem egy üveglapot ajtónak. Aztán mikor mentem közel, a patik felmásztak, jöttek elvenni a kaját, vagy jöttek ki a tetején ha ki akartak mászni. Alul meg volt egy tálca szintén fából, amit bevontam PVC-vel, hogy mosható legyen. Aztán végülis csak alulra tettem újságot, följebb meg A4-es papírokat. A fölső papírt tépkedték, az alsót nagyjából békénhagyták és amikor takarítottam, akkor csak összegöngyöltem a papírt és tettem be egy másikat. Patikat meg addig kiraktam a kanapéra. Onnan nem lógtak meg.

2012. jan. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Orsii7 válasza:
Nem ehetnek meg bármit ! Ez igy nem igaz!Káposzta félét nem ehetnek!Felpuffadnak és meghalnak az TILOS !!
2012. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Kezdjük az elején: [link]

KÖTELEZŐEN OLVASS VÉGIG MINDENT!

Ha ezek után is kérdésed van, tedd fel a fórumon. Többet értenek hozzá, mint itt a sok okos.

2012. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekünk is volt már 2,azt adsz neki,amit akarsz.mi kekszet,kenyeret,zöldségeket-gyümölcsöket stb. adtunk nekik
2012. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
18:34-es vagyok:na igen,mindent nem szabad,de mondjuk almát lehet :).és mi terráriumban tartottuk
2012. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!