Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög!? Milyet?

Hörcsög!? Milyet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most szeretnék egy hörcsögöt. De még is ilyet? Milyen fajtát ajánlanátok? Lehetőleg ne a "legbüdösebbet" mert anyum ki lesz. Tisztában vagyok vele hogy egy héten legalább 2× tisztítani kell a ketrecét és hogy etetni, itatni kell. Ha már ketrecnél tartunk ajánlanátok azt is ? Köszönöm a megértést és a válaszokat. :D
2012. jan. 22. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is google- keress hörcsögökkel foglalkozó oldalakat. Sok van. Sok hasznosat írnak ott.

Egy hörcsög nem büdös, csak ha nem tisztítod a helyét. Ne kereskedésből vegyél hanem tenyésztőtől. Mindegy milyen fajtát, ami tetszik.

2012. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még annyit hogy fiút vagy lányt? Melyik a jobb ? (viselkedése)
2012. jan. 22. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
A fiú és a lány között szerintem nincs semmi különbség! Én dzsungáli törpehörcsögöt ajánlok!
2012. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És akkor hogy minden kérésemre kapjak választ. Könnyen takarítható ketrec?
2012. jan. 22. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Vaterán találsz full felszerelt jó ketreceket.

[link]


Talán lány hörivel jobban jársz, mármint a hímek pisije általában büdösebb szokott lenni... de amúgy mindegy igazából.

2012. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én aranyhörcsögöt ajánlok és jó a terrárium is
2012. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aranyhörit vegyél. A ketrec azért jó, mert szellőzik. Plusz munka, de biztosítsd, hogy a lépcsők alján legyen egy-egy ha aljzat, hogy amikor a két lépcsőfok közé kerül a lába, ne csússzon le, mert meghúzhatja, kitörheti. Idősebb höriket célszerű akváriumba tenni, hogy ne érje őket baleset.
2012. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a törpehörcsögöt ajánlanám..

kell neki egy jó nagy terrárium 100x50x60-as ezt üvegessel ragasztattasátok(csak azért ekkorát h télleg jól érezze magát)

kell bele egy olyan láda amibe homok van egy olyan amibe olyan 30-40 cm-es faforgács van(lehetőleg préselt forgácsot mert abba tud alagutat ásni)

azon kívül a "lakás" többi részébe olyan 5cm vastagon forgácsot és szénát ... fészkelőanyagnak rakjál illatanyag és színezék mentes WC-papírt

játékok: törpehörinek a futókerék legyen 20 cm átmérőjű és fából legyen

aztán mindenféle WC-papírguriga és háztartási papír guriga

soksok fadarabot mászkálási lehetőség...

legyen még házikó is 3db

FONTOS HOGY A "LAKÁSÁBAN" SEMMI NE LEGYEN MŰANYAGBÓL!!!

etetés: hörcsög magkeverék(semmi különöset pl: mangós extra c-vitaminos NE!! csak teljesen normális kimérőset a fressnapfból, vagy ilyen euorp-petes magokat veszel és azokat kevered össze)

alma,répa,ubi,paprika(TV),saláta,(semmi káposztafélét és k-betűvel kezdődőt ill. trópusi gyümölcsök,zöldségek)

fontos h állati eredetű táplálékot is kapjanak szal adjál nekik lisztkukacot,tejfölt,natúr joghutot,és nagyon ritkán trappistát(liszkukacból naponta adhatsz 2-3 db-ot, mindenképp élő legyen... minden kisállatkereskedésben lehet kapni, ja és hűtőben tartsd h ne keljenek ki belőlük a bogarak)

a hörit tenyésztőtől vegyétek hogy ne legyen beteg se semmi baja(a google ba beírod h törpehöri tenyészet stbstb)

2012. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy fiú és lány is, de a fiú tallán kezesebb, de ez VÁLTOZÓ!

Amúgy a legcukibb a Dzsungárirai Törpehörcsög, mert az szereti a fogdossák, nem úgy mint a Rabrovszki és egyesek...

2012. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!