Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam a patkányoma...

Hogyan szoktassam a patkányomat a vízhez?

Figyelt kérdés
Már próbáltam megbarátkoztatni vele, de hanyatt-homlok menekült vissza a vállamra. Próbáltam kaját rakni a neki bokáig érő vízbe, de az sem használ:// Valami ötlet? Elvileg tudnak úszni, és van amelyik szeret is...
2012. jan. 25. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:

édes istenem!!!


Hallottad már azt a mondatot hogy " menekülnek mint a patkányok a süllyedő hajóról??"


A patkányok utálják a vizet,s ösztönösen el is kerülik..A csatorna patkányok sem ugrálnak a vízbe,sőt igyekszenek elkerülni,hogy beleessenek. Kérlek ne kínoz azt a szerencsétlen állatot.

2012. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Phű. Moderálom magam, nem akarok trágár szavakat írni. Az csak egy dolog, hogy tud úszni, de szerintem nagyon kevés szeret. Ne csináld ezt, a patkánnyal meg főleg ne. Ha egyszer bízik benned, utána letöröd a bizalmat, azután szívhatod a fogad
2012. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mit tudom én....először vizezd be a lábát másnap a testét utána az egész fejét is....1 hét múlva meg tedd bele egy tál vízbe hagy ússzon :))
2012. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

A megoldás:

http://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA


A patkányok szoktatás után imádják a vizet. A természetben is vannak olyan patkányok, amik rászoktak a kagylóhúsra, asszem Olaszországban írták le a kutatók a víz alól kagylót halászó patkányokat.


http://www.youtube.com/watch?v=FAEUIIou11o&feature=related

2012. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Orsii7 válasza:
Uram isten és még ti értetek ehez ugye?? az első nem tudom mennyi! A patkányokat KELL fürdetni ha szeretik ha nem. Ugy kell hozzá szoktatni hogy egy lavórba teszünk nagyon nagyon kicsi viszet és ételt nekik ugy majd belemennek. De türelmesnek kell lenni.:) Mindik több vizet kell bele tenni és tádááám..:D szeretik is a vizet onantól könnyeb fürdetni őket.:D Sok szerencsét;)
2012. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 12:12

okoska..

.Nem kell fürdetni őket,mert szépen tisztán tartják magukat.Nem kell a csatornapatkányokhoz hasonlítani,mert nem ugyanaz a két állat..

2012. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Orsii7 válasza:
okoskaa ha anyira tudod nézz utána!! magukat is tisztítják de néha meg kell őket fürdetni egy évbe 3 szor kb. annyi kell nekik egyébként ha megszokják imádják a vizet.!! ezután is utána nézhetsz! az enyémeim megszokták és szeretnek vizbe lenni tehát nemtudom ki az okoska....
2012. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 20:55

na idefigyelj okos gyerek..

Ma a trendi hogy minden állatot fürdetnek ha kell ha nem.De azt senki,még te sem fogod fel,hogy a természetben ahol nem emberek között él,nem fogja senki fürdetni őket évente többször.Tisztán tartják magukat,és elkerülik a vizet,ha nem muszáj,nem fürdenek benne.De az ember már minden állatnak pacsuli szagokat akar így elveszik a lényeget az állatoktól.Az állatok(beleértve a patkányokat is) szaglás után informálódnak.EZÉRT NEM kell fürdetni őket.

Nyugodj bele,nekem is vannak patkányaim,szám szerint 24 db..Nem büdösek,nem vadak,saját magukat tartják tisztán..Jó lenne ha végre minden állat tartó nem a hülyeséget szajkózná és csinálná,hanem megteremtené az állatoknak a megfelelő életkörülményeket a lehetőségeihez képest...de nekem 8,hogy kínzod az állataidat..Szerencséjükre csak pár évig kínlódnak melletted.


nem kell reagálnod rá,mert "okos enged szamár szenved" elvből nem fog érdekelni a válaszod..

2012. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Orsii7 válasza:
Oké nekem mindedj hogy te hogy étzed.De éppen ezért külömbözik a házi és a normális patkány.
2012. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Kérlek ne terjeszd az igét amikor még csak most kezdesz ismerkedni a patkánytartással. Eleve az a patkány, amit kedvencnek tartunk nem házi patkány. A házi patkány egy másik patkányfaj, a Rattus rattus magyar neve, és ilyet nem szokás kedvencként tartani. Amiről mi beszélünk az a Rattus norvegicus, magyarul vándorpatkány fajba tartozik. A vad és a háziasított példányok között nincsenek eredendő különbségek. A "fürdetést" néhány példány jól tűri, de a legtöbb velőből utálja. Nem is szabad, csak ha valamiért kifejezetten szükséges, például parazitairtás, vagy ha sikeresen belemásznak valami trutyiba. De amiről a kérdező kérdez, az nem is erről szól. Megfelelő szoktatás után a patkányok szeretnek vízben játszani, szigorúan önkéntes alapon.
2012. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!