Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mondanátok jó okokat h mért...

Saviour kérdése:

Mondanátok jó okokat h mért tartsunk nyuszikat? Esetleg miért ne?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 00:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
am első kommentelő mi az h focizni???
2012. jan. 28. 19:07
 12/19 anonim ***** válasza:

Előny:-kis cukiság,szeretem hallani mikor ropogtatja a

tápot,ha ól érzi magát,nagyokat ugrik,szóval nagyon

aranyosak

Hátrány:-nagyon kényes állat,ha elkap egy betegséget,98%,hogy elpusztul :'(

2012. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen sajnos... Az első 5 hetes nyuszi megfázott és meghalt... Szörnyű volt,sirtam is miatta.. :'(

Viszont igen nagyon aranyosak...

2012. jan. 28. 22:03
 14/19 anonim ***** válasza:
Azt, hogy golyókat kakil és ha kihull a ketrecből rugdoshatod a lakásban :) Nem az első voltam :D
2012. jan. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hehe....xd de meglehet tanítani hidd el...:)
2012. jan. 29. 12:34
 16/19 anonim válasza:

Egy 5 hetes nyuszinak még bőven az anyja mellett a helye, úgyhogy nem feltétlen csak az volt a baj, hogy megfázott. Az meg, hogy kényes... inkább úgy mondanám, hogy mivel zsákmányállat, amíg csak lehet, titkolni próbálja, hogy baj van. De ha nem csak dísznek tartod, hanem megismered, és figyelsz rá, akkor hamar észre lehet venni, hogy valami nem oké. Persze az is fontos, hogy nyúlhoz értő dokihoz kerüljön.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak, ami mellettük szól: rendkívül jó fejek, mókásak, meglepően okosak (ha jól kezded az elején, seperc szobatiszta lesz, de nem csak ezért mondom, hogy okosak), jó puha kis szőrgombócok, igazi egyéniségek, na és nem kell levinni őket hóban-sárban. :)


Ellenük nem tudok mit mondani. Igen, van orvosi költségük (az oltások nem túl olcsók), de ez más állatoknál is van, és különben is, a felelős állattartásba beletartozik, hogy számolsz ezekkel a kiadásokkal. (Bár ha megbízható tenyésztőtől veszed a nyusszt, és helyesen tartod, akkor minimális a dokilátogatás száma.) Az is igaz, hogy megrágnak dolgokat, de lehet úgymond nyúlbiztossá tenni a lakást, és akkor már ez sem probléma. És hangosak is tudnak lenni (hajnali ketrecrázás pl.), de ha elég türelmes vagy, le tudod nevelni róla. Na meg önfejűek, olyasmi természetük van, mint a macskáknak, úgyhogy ha azokat nem kedveled, a nyuszi sem feltétlen fog tetszeni. Úgyhogy ha azt gondolod, hogy a nyuszi egy dögönyözhető szőrmók, akit leraksz valahova, az ott marad, és ha nincs kedved éppen hozzá, akkor szépen elkuksol a ketrecében, akkor inkább ne válaszd, mert csalódni fogsz. :)

2012. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szia!! utsó válaszolóó köszi a választ.. de én egyáltalán nem mondtaam olyat h könnyen tanithaó vagy h csak azért venném mert... és megbizható tenyésztőtől van... és éppen abban a hónapban vettük amikor a tenyésztő is mondta h már ellehet választani...és dokihoz is vittük,4 napon át keresztül.. midennap megtettük amit kell de..
2012. febr. 11. 13:12
 18/19 anonim válasza:

Tudom, hogy nem mondtál olyant, hogy könnyen tanítható, ezt én mondom, hogy így van (és ez is pl. egy ok, hogy miért tartsunk). :)

Persze, nem is feltételeztem, hogy nem tettetek meg érte mindent, csak mondom, hogy mivel túl hamar odaadta, így kisebb esélye volt eleve, hogy felépül. Amúgy attól, hogy valaki nyulakkal foglalkozik, és eladja őket, még nem feltétlen tenyésztő ám. És aki 5 hetesen odaadja, az inkább csak szaporítónak nevezhető, de véletlen sem megbízható tenyésztő...

2012. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
:/... hát mostmár mindegy...:( de neten az volt irva h megbizható tenyésztő...háát viszont azt nem mondta h ha még ilyen pici nem lehet kinnt tartani.. viszont a másik nyuszim is ugyanilyen idős volt,de ő makkegészséges:) ... azért köszi a választ
2012. febr. 12. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!