Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eltört a dzsungáriai törpehöri...

Eltört a dzsungáriai törpehörim hátsó lába. Teendők?

Figyelt kérdés

Beleakadt valamibe, és a hátsó lába eltört szerintem...

Az állatorvos pedig nem vállalja el, mivel nem ért az ilyesmihez. Eddig kamillateával fertőtlenítem meg bekentem körömvirág krémmel. Mit tegyek még? :/


2012. jan. 26. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy másik állatorvost is, valaki biztosan tud segíteni. Amúgy kösd be neki, és ne nagyon engedd ugrálni, nehogy rosszul forrjon össez a csont.
2012. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jóddal fertőtlenítsd,majd pedig rögzítsd egy fapálcika de legjobb fogpiszkálóval,csak steril kötözőszerthasználj a gyógyszertárból.
2012. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod. És meddig álljon rajta a kötés?
2012. jan. 26. 14:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy eltört? Miből gondolod? De ha el is tört, bekötözni fölösleges, egyrészt úgyis le fogja szedni, másrészt úgysem fogod tudni megfelelően rögzíteni azt a pici lábat. Ne engedd sokat mozogni, vedd ki a mászókáit, kerekét, ha kell, kisebb ketrecbe is teheted, amíg meggyógyul.
2012. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom, hogy húzza maga után a hátsó lábát... akkor ne kötözzem be? De így meg lehet, hogy rosszul forr össze vagy ilyesmi... Nem? :S
2012. jan. 26. 15:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kösd be, ha tudod. Ártani nem árthat, de vigyázz, ne húzd túl szorosra, nehogy elszorítsd a vérkeringését!
2012. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de ha be tudod kötni, akkor fogfiszkálót tegyél neki, de reszeldd le a végeit, nehogy megbökja, vagy valami. Utána celuxal rögzítsd, úgy nem esik le.
2012. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kell bekötni! Többet árthatsz vele, ha elkezded nyomorgatni a szerencsétlent. Az állatorvos se csinálna vele semmit, azon kívül, hogy megállapítaná, valóban eltört-e. Pihenőre kell fogni, gyorsan gyógyul.
2012. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem...:/ Hát remélem...köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek megy a felpont.
2012. jan. 26. 18:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmit ne csinálj! Esetleg vegyél az állatorvosodnál kalcium-tablettákat, és egy nagyon keveset reszelgess az ételére, mert ez segíti a gyors összeforrást. Nekem a futóegeremnek tört el a hátsó láb combcsontja, csúnya törés volt, de kevesebb mint egy hónap alatt begyógyult, és jól forrt össze. Sokat mozgott, mégse forrt össze rosszul. De ha kicsit rosszul forr össze, akkor sincs gond, egy kicsit sántítani fog élete végéig, de nem vészes. Hörcsögöm is volt már bőven, szívósságban hasonlóak a futóegerekhez :)
2012. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!