Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg lehet e fürdetni a nyuszim...

Szandi1313 kérdése:

Meg lehet e fürdetni a nyuszimat? Oroszlánfejű a törpenyuszim és megfürdetném, csak nem tudom hogy lehet-e.

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát annyira nem ajánlják, de meg lehet fürdetni. Még az állat kereskedésekben is vannak speciálisan nyulaknak samponok. Ha nem lehetne fürdetni, akkor nem létezne nyúlsampon. Elvileg tisztogatják magukat, de ritkán nem lesz semmi baja, ha megfürdeted. Persze nem rendszeresen, mint ahogy a kutyákat szokás. Kiállításokra szánt nyuszikat is szoktak fürdetni, hogy szép legyen a bundájuk.

Arra NAGYON vigyázz, hogy az orrába, fülébe, és a szemébe ne kerüljön sem víz, sem sampon. És jó alaposan öblítsed le róla a sampont

2012. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
A nyuszisampon és társai csak üzleti fogás....nem kell fürdetni egy nyulat, nagyon nem tartozik az "életébe" ez a folyamat! Nekünk 7 éve van, egyszer nem gondoltunk arra, hogy vizbe kényszeritsük! Stressz neki felsőfokon :(...
2012. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Sampont semmiképp se használj, nem való nekik, hiába kapható az üzletekben!

Miért szeretnéd megfürdetni? Ha esetleg pisis a feneke v tappancsa, mosd le neki, de ne az egész nyulat. Tiszta állatok, folyamatosan tisztogatják magukat.

Ha úgy érzed "szaga van", akkor valszeg ivaros és ha elérte a 6 hónapos kort, ivartalaníttasd, ez megszűnik. Alomnak mit használsz? A fapellet a legjobb, az semlegesíti legjobban a szagokat és baromi jó a nedvszívóképessége.

Nem szeretnek egyébként fürdeni, az enyém tavalyelőtt nyáron volt lezuhanyoztat, majd alaposan áttörölgetve, az is inkább a rekkenő hőség miatt.

2012. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

[link]

így meg lehet fürdetni. de ahogyan a képen is a feje maradjon ki teljesen. és nem kell túl sűrűn fürdetni. mosakodik ő eleget mindennap :)

2012. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi egyszer próbáltuk meg lemosni a hátsóját lavórban. :) Valamiért rászáradt a kaksi és sehogy sem tudtuk letörölni róla. Háát, ez a mosdás elég jól sikerült, mi vizesebbek lettünk, mire sikerült leszedni róla a sz..t. :) :) De amúgy tényleg nem szokták fürdetni a nyuszikat, mosakodnak ők maguktól is. Samponnal meg tényleg nem kellene, mert ha nem tudod jól kimosni a vegyszert a bundájából, akkor ő lenyalogatja, és az sztem nem lehet túl jó neki.
2012. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mosdatás után a szárítás sem volt semmi, mire hajszárítóval megszárítgattuk, hát szegény nyuszi megszenvedett, velünk együtt. Úgyhogy jól gondold át, hogy belefogsz-e, mert nem lesz egyszerű művelet. :D Persze lehet, hogy vannak vízszerető nyuszik is, de én inkább nyáron próbálnám ki a helyedben, akkor még lehet, jól is esne neki agy kis hüsi.
2012. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Lehetni lehet fürdetni a nyuszit, de semmi értelme a dolognak, ahogy biztosan látod, mosakszik Ő gyakran (egy nap jó párszor) magától is, miért szeretnéd 'vízbe dobni'?

A sampon nem hiszem, hogy Nekik való... Az egyik válaszolót meg kijavítanám, attól még, mert van nyuszisampon a piacon, még nem biztos, hogy jó azt használni... Van a boltokban joghurtos és csokis, illetve húsos nyuszi jutalomfalat is, de hát, aki tud egy kicsit is a ezekről az állatokról, az tisztában van Vele, hogy Ők nem ehetnek ilyesmiket!!!

Szóval, ahogy már előttem is írták, azért, mert 'jaj, de cuki vizesen', ne fürdesd meg, ha mondjuk koszos a popsija, nedves ronggyal próbáld meg letörölgetni, vagy ha úgy nem megy, egy lavórba mosd le Neki, de az egész nyulat ne rakd be a csap alá, mert nem mehet a fülükbe a víz, különben sem hinném, hogy élvezik szegények...

Ha meg büdi, az valóban az ivarosodás miatt lehet, ezen az ivartalanítás és a gyakori alomcsere (mindenképp fapelletet ajánlok) segíthet.

2012. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem tudom, milyen nyulaitok vannak, de az én nyulam egyenesen élvezi a fürdést. Ebben a hőségben hetente fürdetjük és semmi baja nincs, sőt annyira nem bírja a meleget hogy sokáig fekszik a lavorban. Télen a hajszárítót is bírja, csukott szemmel ül szárítás közben.

Szóval szerintem nyúl függő.

2017. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!