Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac fiú vagy lány?

Tengerimalac fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
fiút vagy lány tengerimalacot vegyek?melyik a jobb? a fiú az büdösebb nem? és mekkora ketrecet neki? kell bele neki valami játék?és hogy lehetne megtanítani ugrani? akinek van malaca vagy aki tud róla nekem írni egy pár mondatot a tartásukról hogy miket rágcsálnak meg stb annak köszi.
2012. febr. 13. 15:59
 1/7 A kérdező kommentje:

mint pl ebben a videóban,hogy lehetne ezt megtanítani neki?

http://www.youtube.com/watch?v=zWqauieEzl8

2012. febr. 13. 16:00
 2/7 anonim ***** válasza:

a gemon.hu- oldalt olvasd át de alaposan!

-100x50-es ketrec

-szénatartó

-golyós önitató

-2db etetőtál(magok,zöldség-gyümölcs)

-házikó! olyan amiben 2 felnőtt elfér... olyan 30x20-as


a tengerimalac társigénylő állatok... nem szabad őket egyedül tartani... a legjobb az az hogy ha 2 lányt tartassz(tesókat vagy 6 hónapos korkülömbséggel) vagy egy ivartalanított fiú+lány (azért ivatralanított mert a picikkel nem tudsz mit csinálni majd.. és mert az anyamalacot hosszútávon megterheli)

2 fiú nem annyira jó mert verekedhetnek...

az etetés nagyon fontos.

széna és víz mindig legyen előttük(a széna a legfontosabb táplálékuk)

magból fejenként naponta 1 evőskanálnyit kaphatnak!

ilyen tápot vegyél: [link]

[link]

zöldség és gyümölcs:

egyszerre csak max 2 féle zöldséget,gyümölcsöt kapjanak(jobb ha csak 1 féle)

K-betűseket nem kaphat illetve hagymát ...

kb ennyi az alap amit tudni kell

gemon.hu: [link]

etetés: [link]

gondozás: [link]

a többit is megtalálod ezen az oldalon :)

2012. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én egy malacot akarok,olvastam már azt az oldalt. csak nem tudom melyik lenne jobb a fiú vagy a lány... melyik lehet "kedvesebb" és hogy lehet leszoktatni a harapásról? és a videóval kapcsolatban mit gondolsz mennyi idő lenne megtanítani rá?
2012. febr. 13. 16:30
 4/7 A kérdező kommentje:
jaj és van még valami van egy "kis" cicám igaz csak akkor van bent a lakásba amikor itthon vagyok... a macska nem bántaná a malacot?
2012. febr. 13. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Az oldal amit a második válaszoló leírt az nagyon jó ha bármilyen tengerimalacos kérdésed van ott szakszerű és sok éves tapasztalaton alapuló válaszokat kaphatsz! A második válaszoló sok okos dolgot leírt amit meg kéne szívlelned, De! kis helyesbítésre szorul,

-mindig minimum annyi háznak kell a ketrecben lenni amennyi malacka van teljesen mindegy mekkora a ház

-fiú malacok is tarthatók együtt gond nélkül pl. nekem is két fiú malackám van

- a magokat tessék az éhező madaraknak adni mert az nem tengerimalacoknak való táplálék

Tengerimalacból nem szabad egyet tartani, ha te csak egyet szeretnél vegyél más fajta állatkát mert a tengerimalac társigényes és állatkínzással is felér ha egyedül van tartva!

Mindegy, hogy fiú-fiú vagy lány-lány párost választasz. Mindkettő képes a legharmonikusabban együtt élni és sajnos vagy (mint embereknél is), hogy az első perctől nem szeretik egymást. Ha az utóbbi történne nem szabad feladni, néhány jól bevált módszerrel ez finomítható, csak nagyon oda kell figyelni az összeismertetés körülményeire mert az meghatározó a kapcsolatukra.

A macska nem jelenthet gondot, mert soha semmilyen körülmények között a malackák közelébe nem kerülhet! Még az is problémás ha teljesen bezárt ketrecben vannak a cocik a macska meg ugyan abban a helységben mert stresszelheti őket, a jelenléte mert zsákmány állatok.

A tengerimalackáknak a hátsó lába ugróláb így érdemes emeletet is tenni a ketrecbe ami kis tanítással nagy kedvencük lehet. A videóban látott trükköket túlzásnak tartom, mert ott már nagyon nagyokat kell ugrani szegény malackának néha. Persze sok türelemmel és kitartással, nyugodt viselkedéssel és nem túlzásba vitt de jutalomfalattal sok (a videónál értelmesebb) trükkökre is megtaníthatók.

2012. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

igen a második válaszolónak igaza van.. a magok nem valók terngerimalacnak....és a fiúk meg igen tarthatók együt... de ez attól függ... nekem pl... a 2 fiúmalacom veszekedtek... aztán ivartalanítottam őket és minden rendben volt

te kedves kérdező meg... ha olvastad az oldalt akkor ott is olvashattad hogy a tengerimalacokat NEM SZABAD EGYEDÜL TARTANI!!!!!!!

2012. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
De szabad azt mondják hogy depisek lesznek de ez nem igaz olvastam a wikin hogy egydül is elvannak
2012. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!