Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsögöt vegyek?

Milyen hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés
Fiút vagy lányt? *.*
2012. febr. 13. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta hörcsögöt szeretnél?


Én azt mondom hogy amelyik megtetszik :) mindegy hogy fiú vagy lány, de egy helyen csak egyet tarts, azt javaslom.


Szóval a Nőstények nagyobbra nőnek mint a hímek.

Tehát a hím kis "pici" aranyos lesz, de büdösebb mint a lány :)

Ha eléri az idős kort, hajlamos a hím az elhízásra ami súlyos betegségekhez vezethet.

Nagyon angy különbség nincs a kettő között szerintem.

2012. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nincs jelentősége. Nekem fiú (hím) hörcsögöm volt. Ő bátor volt, vidám, élénk (már amikor fent volt) de a simogatást nem mindig szerette, hangulatától függött. Mindenesetre én nagyon szerettem.
2012. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, mindegyik egyformán aranyos. Az amúgy nem igaz, hogy a fiú büdösebb. Egyformán tiszták, a fiú höri is ugyanúgy egy sarokra jár el pisilni, tehát ugyanolyan tiszta, mint a lány.

De én most konkrétan aranyhörikről beszélek, mert nekem mindig ők voltak és vannak és lesznek. :)

A lányok azok kerekebbek és súlyosabbak, a fiúk soványabbak és kisebbek. A lányok hamarabb ébrednek fel egy picivel, mint a fiúk. A fiúk kicsit lustábbak, tovább alszanak. Ha lerakod őket szaladgálni a lakásba, akkor én azt tapasztaltam, hogy a fiúk jobban szeretnek szaladni, míg a lányok egy idő után "csibészebbek" lesznek és el kezdenek keresni valami helyet, ahol elbújhatnak és ellóghatnak másfelé! De egyébként mindegyikük nagyon szeret szaladgálni, csak ha nagyon megnézem a különbségeket ezek jellemzik őket. Én már csak tudom, mert jelenleg 9 hörcsög boldog gazdija vagyok. :)

A lányok átlagosan tovább élnek egy kicsit, míg a fiúk hamarabb elpusztulhatnak. Hát nagyjából ezek a különbségek. De egyébként mindkét nem egyformán megszelídül, ugyanolyan gyorsan és nagyon aranyos az összes höri!

2012. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A büdös alatt nem azt értettem, hogy tisztátalanok, és hogy nem lehet mellettük meg lenni a lakásba.

Az aranyhörcsögök és a törpehörcsögök is rendelkeznek bűzmirigyekkel.(ugyanúgy mint számos más állat, pl. a kutya is)

Ezek a mirigyek, a csípő környékén találhatók, ha megnézed a hasukat láthatsz is akár némi elszíneződést. Ennek a váladékával jelölgetnek. Pézsma szerű szaga van. Ha voltál már hörcsög közelébe, vagy állatkertben tudod milyen az.


Ebből a mirigyből a Törpehörcsögöknek 1, míg az aranyhörcsögnek 2 van.

És hogy miért is büdösebb az egyik a másiknál?

Azért mert a nőstényeknek ez a mirigye kisebb.

2012. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom hogy van ilyen nekik, de számomra egyik hörcsög sem büdös és mindig meglepődöm, aki ezt mondja.
2012. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

minden állatnak van egy szaga.

Nekem se voltak úgymond büdösek, csak a fiú hörcsögömnek erősebb volt az illata :D

Gondolom én megszoktam vagy nem tudom, volt ismerősöm aki eljött és azt mondta büdösek. Szóval nem tudom.

Csak azért írtam, mert ez is különbség köztük

2012. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem sötétbarna színű van, kis maci
2012. febr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van, tenyésztem is őket.

Nagyon barátságos állatok, a nőstény és a hím is.

Ha csak egyet akarsz venni, a választás rajtad áll. :)

2012. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2012. febr. 16. 06:13
 10/10 anonim válasza:
nekem lány törpehörim van, nagyon életvidám, játékos, bohókás, aranyos :) nagyon okos és mindig jön ismerkedni :)
2012. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!