Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a tengerimalacom...

Mi baja lehet a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos tengerimalacom és állandóan nyüszög, visít (éjszaka is) és nem tudom mi a baja. Direkt a kedvenc kajáját rakom be neki, vize is van tiszta, tiszta az alma, van játéka is amivel eddig mindig játszott, naponta többször kiveszem őt simogatni és még csak nem is bolhás. Érzi, hogy jön a tavasz? (mert lány) És magányos? De én nem szeretnék még egy tengerimalacot venni. Mi baja lehet pontosan? Nem tudjátok?

2012. febr. 16. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Magányos valószínűleg. gemon.ro oldalon fent vannak a különböző malachangok. Próbáld meg azonosítani a tiédet és megtudod a jelentését.

Ha valóban ez a gond, akkor magányos is marad amennyiben nem veszel társat neki és folytatja visítást.

2012. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Eddig nem csinálta ezt? Az enyém kb 7 hónapos kisfiú és ő is egyedül van. Nagyon csendes. Egy hangot se ad ki éjszaka. :) Csak azt szokta halkan jelezni, ha már lassan jöhetne a vacsora. Meg akkor motyog, amikor kiveszem és simizem.
2012. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem csinálta eddig de van egy ismerősöm annak is van egy tengerimalaca az övé is lány és ugyan így visít és ő sem tudja mi a baja az övének.
2012. febr. 16. 13:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat! :)
2012. febr. 16. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy kb 6-8 hónapos lány malacom csinálja ezt manapság. Néha, ha kiveszem is. eddig nem csinálta, nincs is egyedül se szóval passz. Szerintem az enyém most ivarzott, lehet azért is volt ilyen kis kíngörcs :) Már régóta rá akartam kérdezni, hogy ha olyan büdös, kesernyés szaga van a malacnak, akkor az ettől lehet e. De mindig elfelejtem.. :/
2012. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok társas lények, nem jó nekik egyedül.
2012. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mindenképpen kell mellé társ.. és a ketrece legyen minimum 100x50-es

a gemon.hu-oldalt olvasd át alaposan

mellesleg ne legyen neki mindig tápja... abból naponta csak 1 evőskanálnyit kaphatnak fejenként.. inkább széna legyen mindg előtte meg friss víz , golyós önitatóból!!!!

2012. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként egyik ismerősömnek is hasonló problémája volt. nekem is csinálta ezt a malacom mikor egyedül volt. Mióta van "barátja" azóta éjjelente és hajnalban a futkosást hallgatjuk. De nagyon látványosan jót tett neki. Kimondhatatlanul. Ég és föld volt a két malac :) Lehet azért mert ő szülte őket, de akkor is. A 6-8 hónapos malacos voltam :) Ha nem társsal, akkor nem tudom mivel lehet neki segíteni. Esetleg valami nasival (csiráztass búzát vagy ilyesmi).
2012. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2012. febr. 18. 08:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy azért csinálja, mert magányos! Mindenképpen kellene mellé egy társ, egyébként nyugodtan írj privát üzenetet, szívesen segítek!
2012. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!