Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyjából mennyibe kerülne...

Nagyjából mennyibe kerülne egy hörcsögöt és a teljes felszerelését beszerezni?

Figyelt kérdés

Ketrec vagy terrárium a jobb neki? Abból is mekkora a minimum, amiben lehet tartani?

És akkor még gondolom kell a forgács, a kaja, a mókuskerék és maga a höri. Kihagytam valamit? Mennyi lenne ez így kb?


2012. febr. 29. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Van itthon egy 29x14-es és 18 cm magas terráriumom. Az nagyon kicsi lenne?
2012. febr. 29. 10:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az nagyon kicsi. Kétszer ekkorában gondolkodj.
2012. febr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisemlősöknek nem épp a legmegfelelőbb a terrárium, mert nem jó a szellőzése.(büdösebb, mintha ketrecben tartanád, és vigyázz, hogy ne érje közvetlen napfény,mert hőgutát kaphat a kisállat.) Persze az első hörcsögeimet én is abban tartottam, és különösebb problémájuk nem volt, de ha a terrárium mellett döntesz tegyél a tetejére rácsot, mert a hörik szökősek. (és igen találékonyak.)

Egyébként már lehet kapni 3-5 ezer forintért összkomfortos hörcsögketrecet futókerékkel, házzal,etetővel, itatóval, mindennel, szerintem nem egy horribilis összeg. Egy doboz hörcsögkaja mondjuk 500 Ft, vagy olcsóbb, sima magkeverék 200Ft-te döntöd el melyiket veszed, a forgács ára pedig attól függ mennyit veszel. Én személy szerint jobb szeretek egyszerre egy nagy csomag forgácsot venni, mert így nem kell hetente- kéthetente újabb adagért rohangálni, és jobban megéri. (egy 60 literes csomag kb 1200-1300 Ft). Ne hagyd, hogy rábeszéljen az eladó a drága illatosított almokra. Teljesen fölösleges. Vehetsz még neki szénát -kb300- Ft (nem alomnak,hanem enni) szereti,de nem kötelező. Aztán a friss zöldség naponta. Természetesen megmosva: répa, alma, uborka, saláta, paprika- ezek mindíg vannak otthon, és nem kötelező a "jó" részeit adni neki, ha visszamarad zöldségzöldje, paprika csuma, almacsutka, nagyon örülnek neki. K-betűs zöldségeket(krumpli, kelkáposzta, karalábé...)és részeit, déligyümölcsöt, hagymát, erőspaprikát TILOS adni neki!


Ha minden nap kiveszed futkározni, és van mókuskerék(ha beruházol egyre, legyen fémből. Ez drágább ugyan-kb700-900Ft-,viszont nem rágja szét), jó neki egy kb 30X20-as alapterületű hely, de ez a minimum. Szóval a te terráriumod még esetleg megfelelő, de ha idővel lesz egy kis pénzed, amit a hörire költenél, én ajánlanék egy ketrecvásárlást. Bújkáló alagutakra, játékokra nem érdemes költeni, ha van egy kis időd otthon is barkácsolhatsz neki hintát, létrát, bújkálónak pedig a vécépapírgurigák tökéletesen megfelelnek.


A hörcsögökből elég nagy a választék mostanában: Dzsungáriai törpe: Kedves, könnyen szelídíthető, egyedül is jól elvan. 500-700Ft-kezdetnek, kicsi helyre ezt ajánlanám neked, főleg mert ez a többi hörivel ellentétben nappal aktív.

Robovszki törpe: harapós, de szelídíthető, viszont elég drága is 1200-1500 Ft nem ajánlom.

Egyszerű aranyhörcsög: Ma már rengeteg színváltozata van, szelíd, kedves, éjszaka aktív. 500-700Ft (neki viszont ajánlott egy 60X30-as alapterületű, vagy szintezett ketrec)


Ha egészséges hörcsögöt akarsz érdemes drágábban egy jó kereskedésből venni, mint kétszáz forintért egy panelalji garázsból. Ezeken a helyeken összezsúfolva tartják az állatokat, megbízhatatlan tenyésztőktől veszik őket, betegségeket terjeszthetnek, amit te is elkaphatsz, de nem ritka az sem,hogy várandósak.


Most hirtelen több dolog nem jut az eszembe,remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok (veterán rágcsálótartó vagyok. XD)


itt egy jó kis oldal, ezen tájékozódhatsz: [link]

2012. febr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ, nagyon sokat segítettél! Szóval azt mondod, tarthatom ebben a terráriumban, amíg lesz majd pénzem nagyobb ketire? Nem lesz gond?
2012. febr. 29. 12:13
 5/8 A kérdező kommentje:
A dzsungáriaira gondoltam... Hogy annak elég lenne-e egy időre
2012. febr. 29. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz vele gond. De a napfényre tényleg nagyon ügyelj. soha ne érje közvetlen napfény, végülis a terrárium üvegházként működik...
2012. febr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És minnél előbb cseréld le ketrecre, vagy pedig várj a vásárlással. Ha pedig mindenképpen szeretnél azonnal hörit, vedd ki gyakran futkározni ( a kerék ezesetben kötelező)
2012. febr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen akarok bele mókuskereket venni
2012. febr. 29. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!