Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Születhet tengerimalacoknál...

Születhet tengerimalacoknál nősténynek az apjától kiskölyke?

Figyelt kérdés
Van egy "alfahím" tengerimalacom Aranka:DD kaptam mellé egy másikat és született három kismalac:) eladtunk kettőt és elajándékoztuk az anyukát.megtartottam egy picit és Arankával egy ketrecben voltak:| azt hittem a pici is fiú hát tévedtem:) 2 kiscoca az egyik meghalt...a másiknak nem lesz baja?

2012. márc. 3. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint látod, születhet, szóval vedd őket külön minél hamarabb, ne szülessen még több beteg kölyök!
2012. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megfoganhat, megszülethet, de nem lesz hosszú életű és egészséges. A további beltenyészetet meg kell akadályozni!
2012. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jesszusom!! na már rosszul is kezdődik...minek szaporítjátok őket feleslegesen??!!

a fiú malacotokat IVARTALANÍTSÁTOK!!!!!!!!!!

2012. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Norina86 ***** válasza:

Mivel, ha jól értem a mama a pici, vagyis olyan 3-4 hónapos? Elsősorban az ő életéért aggódnék, mert bár a malacok 3 hetes kortól ivarérettek, nem szabadna nem kifejlett malacnak befedeződnie.

Remélem a papától leválasztottad a mamát, mert szülés után 2 órával már befedeződhet, és nem tenne neki jót egy újabb vemhesülés. A pici halva született vagy valamennyi idő múlva halt meg? ha még élt és utána halt meg, lehetett koraszülés, lehet, hogy a mamának nincs teje.

2012. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
úúú..köszönöm:) először is: nem olyan pici már az anyuka, azt hittük hogy fiú(ezeknél a kis állatoknál nem egyértelmű) most már tudom nem. Szóval nem én szaporítom őket!!! A kis malac aki meghalt, kb másfél napos volt. már nem ez az első "turnus" tudtam, hogy elkel őket választanom(mármint a hímet és a nőstényt)A mostani pici teljesen jól van:) Szerintem most ha már felnő a kicsi akkor őt és az anyukáját is elkel ajándékoznunk:( mégegyszer köszönöm a segítséget!!:)
2012. márc. 4. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt de utálom. :) Mi közöd van hozzá hogy minek szaporítsa? Nyilván azért mert szereti őket és többet akar belőlük. Rögtön jön ez a válasz hogy ivartalanítás... Szerintem nem mindenki áll úgy anyagilag, hogy megtehesse, én sem tettem meg, és nem is fogom. Nem kéne ennyire drasztikusan felfogni a malac-tartást. A kérdezőnek. Nagy valószínűséggel baja lesz neki is, mert ez minden esetben vérfertőzés. De remélem azóta minden oké és a kicsi él és virul. Sajnálom hogy ez történt, remélem tanulsz a hibából, és külön ketrecbe teszed a malacaid. Ha a pici még él, és esetleg lány, a lányokhoz tedd, ha fiú, akkor a fiúhoz, amint elmúlt négy hetes.
2012. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha a hímet ajándékoznád el? A két lány remekül el lenne, ráadásul két malac jobban érzi magát együtt, mint egy malac egyedül :)De te tudod mit csinálsz! :)
2012. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen a pici nagyon elvan nincs semmi baja...sőt...:D még nem néztem meg, hogy fiú e vagy lány...nem bízok már meg magamban. De az apukát semmikép nem adnám el!!! ő a legkedvesebb állatom,nagyon jóban vagyunk!!<3 de azért köszönöm a tanácsot.:)
2012. márc. 11. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!