Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idővel előbb vagy...

Mennyi idővel előbb vagy később kell megkapnia a nyuszinak az oltást az előzőhöz képest?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha tavaly pl április 15-én kapta, akkor ahhoz képest mennyire kell pontosan kapnia az idei oltást? Mikor vigyem el? Inkább 1 héttel előtte? Vagy az sem baj, ha később kapja meg? Számít ez valamit?
2012. márc. 8. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Már így is elkéstél, mixo ellen fél évente kell oltatni. Amennyiben kombinált oltást kap az fél évente meg kell ismételni.

2012. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kombináltat kap, azt mondták, évente kell ismételni
2012. márc. 9. 00:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg az orvostól, hogy mivel oltotta. A legelterjedtebben használt kombinált oltóanyag a Pestorin Mormyx, ennek a mixo elleni része viszont csak fél évig biztosít védelmet.
2012. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most kérdeztem meg az orvost, ő azt javasolta, hogy minél előbb adjuk be a kombit, még mielőtt a szúnyogok megjelennének. Kell egy kis idő a védettség kialakulásáig az oltás után, úgyhogy azt mondta, hogy a jövő héten akár be is lehetne már oltatni. Amúgy az előző oltást szeptemberben és októberben kapta. (akkor volt pici nyuszi). Neki így áprilisban jár le a fél év, én azért várok addig. Benti nyuszi, a szunyik meg addig remélem nem indulnak nagy támadásba. :) Tényleg van aki évente ajánlja, de az oltás egyik része sajna csak fél évre ad védettséget, így ha biztosak akarunk lenni benne, hogy védve van, akkor kell a fél éves oltás.
2012. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!