Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van az, hogy a 4hetes...

Margit02 kérdése:

Miért van az, hogy a 4hetes nyuszim mindent megrág? (bútort, szőnyeget, stbSzabadon él a lakásban. ) Már próbáltam kisebb-nagyobb botot, több répát és salátát de nem használt.

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
ketrecbe vele.....ha nagyobb lesz akkor kell kiengedni addig is néha kivenni :)
2012. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert rágcsáló. Vannak mérgező fakérgek, talán olyat kapott. Nme mindegy, milyen fa. Szénája van?

Sókocka, szépia kocka kapható állatkereskedésben, rágni.

Elég magot kap? Kukoricát ilyesmit?

Gyümölcsfa kéreg, de nem mindegy, milyen.

2012. márc. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kap elég magvakat,nyuszi tápot,meg kimondott nyusziknak mag keveréket és akác faág van neki.Lehet,hogy tényleg ketrecbe kell tennem egy időre?
2012. márc. 11. 21:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szokásom leoltani senkit, igyekszem most is toleráns lenni.

Nem ártana felmenned néhány oldalra ahol a nyulak tartásáról, táplálékukról, szokásaikról írnak.

1. Ha ez megtetted volna, nem veszel meg egy 4 hetes nyulat, neki még bőven az anyja mellett lenne a helye. Sajnos esélyes, hogy a jövőben ennek következményei lesznek. Szurkolok a nyuszinak, hogy ne így történjen.

2. A kölykök 3 hónapos kortól kaphatnának zöldséget, kivétel ez alól azok a nyulak akik már az anyjuk mellett is ettek a mama zöldjéből. Ebben az esetben is csak fokozatosan, és nagyon keveset kaphatnak. A saláta az egyik leg kockázatosabb zöldség, kivétel ha bio, mert a levelében halmozódik fel az összes méreganyag.

3. Az akácfa MÉRGEZŐ, csak a levelét lehet odaadni neki.

Habár a nyúl nem rágcsáló, (a nyúlalakúak rendjébe tartozik) ettől függetlenül a fogai folyamatosan nőnek, ezért rág. Több tartótól is hallottam, hogy sikeresen küzdenek ez ellen úgy, hogy a bútorok elérhető, rágható részét eukaliptusz olajjal kenik be.

2012. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azt azért lehetett volna gondolni, hogy egy nyuszi szeret rágni:). Nem tudod neki megtanítani, hogy nem szabad. Ha következetesen mindig arrébb teszed ha rágcsál valamit tudni fogja, hogy nem szabad, csak épp nem fogja érdekelni. Akkor fogja csinálni, amikor nem látod:). Az én nyuszim az ágyra szeretett ugrálni, én meg pakoltam le..:). Aztán elég volt csak ránézni vagy felállni leugrott magától de ahogy elfordultam megint fent volt:D. Annyit tudsz tenni ellene hogy úgy rendezed a lakást hogy ne érjen el semmi fontosat, bútorokra élvédő, vezetékek, növényeket mindenképp elérhetetlenek legyenek. Elég magasra is tudnak ugrani, azt is vedd figyelembe. Ja és ha valami elérhető neki és nem rágta még meg az nem azt jelenti hogy nem is fogja.
2012. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, hát mi sikeresen leszoktattuk a falsarka, parkettaszegő rágásáról. Persze biztos nem mi voltunk, de sajna egy jó ideje nem nagyon rágcsál semmit, csak a kajáját, de faágat, rágó, koptató követ, játékot, papírgurigát sajna nem. Vinni is kell az állatorvoshoz 4 hetente fogat vágatni. Hát, nem egy kellemes dolog, főleg szegény nyunyónak nem. :(= Amúgy szénát adj neki jó sokat! A zöldségeket fokozatosan add neki, mert még tényleg elég picike nyuszika. Én nem mondom, hogy zárd be, mert sajnálom őket, de valahogy próbáld megvédeni a bútorokat élvédővel, az eukalituszolajat már én is hallottam, h. nem szeretik, meg állítólag van valami spray is, de ennek nézz utána, nekem az ágyraugrálás ellen ajánlották.
2012. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Széna, széna és széna. Amúgy meg foglalkozz vele sokat, mert ő még nagyon-nagyon babanyuszi, és még egy hónapot az anyukája mellett kellett volna töltenie! :( Kiadós seggberúgás jár az eladójának!
2012. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak abba kötnék bele, hogy a nyúl NEM RÁGCSÁLÓ!!!


Amúgy sajnálom a nyuszót, 4 hetesen még tilos elválasztani az anyjától...

2012. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Attól tartok félre éretettük egymást,mivel 4hete van nálam a nyuszi nem 4 hetes.A kora 3,5 hónapos!Azt viszont valóban nem tudtam,hogy az akác faág mérgező,mivel nekünk volt nyuszink régen és azoknak mindig adtunk akácot,csak így utólag belegondolva az valóban akác zöldje volt.A saláta viszont hiába is adok neki többet inkább a bútor kell.Avval nem lett-lesz gond.A többi jótanácsot nagyon szépen köszönöm!Már tegnap néztem egy oldalt ahol a mit szabad mit nem eldelek voltak felsorolva,abból sokat megtudtam.
2012. márc. 12. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!